Licensed to AAU National Championships-Jr Olympic - Organization License
                                                          HY-TEK's Meet Manager
 2015 AAU Region 1 Junior Olmpics National Qualifier - 6/26/2015 to 6/28/2015  
                           Veterans Memorial Stadium                           
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash 8-under
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Kaela Swift               07 Unattached               15.93q  NWI  2 
  2 Taylor Aska               07 Lightning Tr             16.01q  NWI  4 
  3 Alana Moore               07 Metro Eagles             16.12q  NWI  5 
  4 Sierra Burnett            07 V-Tesse Trac             16.12q  NWI  1 
  5 Kiylah Williams           07 Central Ct J             16.17q  NWI  3 
  6 Jayla Johnson             07 Bronx Tigers             16.18q  NWI  2 
  7 Zoe Eastman-Grossel       07 Ct Hawks Tra             16.60q  NWI  2 
  8 Royana Murray             07 Zodiacs Trac             16.68q  NWI  5 
  9 Anayah Henry              07 Bronx Tigers             16.72q  NWI  4 
 10 Jada McMillan             07 Ct Hawks Tra             17.42   NWI  4 
 11 Sydney Chadwick           08 Plainfield T             17.44   NWI  1 
 12 Dakota Hickman            07 Velocity Tra             17.46   NWI  1 
 13 Christina Chiles          07 Prime Time T             17.59   NWI  4 
 14 Tiffany Gathers           07 Unity Expres             17.83   NWI  3 
 15 Ajanae' Chattoo           07 Prime Time T             17.84   NWI  3 
 16 Nevay Baker               07 Zodiacs Trac             17.86   NWI  2 
 17 Tyreesa Garnes            07 Novastarz                17.88   NWI  3 
 18 Arrayah Young             07 Elite Runner             18.01   NWI  2 
 19 Mia Bowden                07 Bronx Tigers             18.08   NWI  5 
 20 Brianna Burrell           09 Velocity Tra             18.11   NWI  4 
 21 Imani Jones               07 Prime Time T             18.15   NWI  4 
 22 Gabrielle Chambers        07 Prime Time T             18.22   NWI  2 
 23 Kayla Burrowes            08 Lightning Tr             18.26   NWI  3 
 24 Saniah Caldwell           07 Velocity Tra             18.29   NWI  3 
 25 Laila Carruthers          09 Bergen Count             18.43   NWI  3 
 26 Camille Osborne           08 Bergen Count             18.45   NWI  2 
 27 Angel Smith               08 Jersey City              18.56   NWI  1 
 28 Angeline Pierre           07 Unity Expres             18.82   NWI  5 
 29 Adysen Bell               07 Viper Tc                 19.00   NWI  1 
 30 Sanai Johnson             08 Bronx Tigers             19.65   NWI  1 
 31 Malia Manning             08 Zodiacs Trac             19.72   NWI  1 
 32 Margaret Peterson         08 Central Ct J             20.52   NWI  2 
 33 Emily Polomoscanik        07 Haverhill El             20.72   NWI  4 
 34 Nia Gilliard              09 Danbury Yout             21.98   NWI  3 
 
Girls 100 Meter Dash 8-under
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Alana Moore               07 Metro Eagles             15.37   NWI 
  2 Taylor Aska               07 Lightning Tr             15.51   NWI 
  3 Kiylah Williams           07 Central Ct J             15.56   NWI 
  4 Jayla Johnson             07 Bronx Tigers             15.84   NWI 
  5 Sierra Burnett            07 V-Tesse Trac             15.88   NWI 
  6 Zoe Eastman-Grossel       07 Ct Hawks Tra             15.92   NWI 
  7 Royana Murray             07 Zodiacs Trac             16.20   NWI 
  8 Anayah Henry              07 Bronx Tigers             16.32   NWI 
  9 Kaela Swift               07 Unattached               16.68   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 8-under
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Kiylah Williams           07 Central Ct J             32.45q  NWI  3 
  2 Alana Moore               07 Metro Eagles             32.75q  NWI  4 
  3 Jayla Johnson             07 Bronx Tigers             33.38q  NWI  2 
  4 Tayla Wilson              07 Comets Track             33.45q  NWI  1 
  5 Brianna Lindo             07 Novastarz                33.70q  NWI  5 
  6 Sierra Burnett            07 V-Tesse Trac             33.95q  NWI  1 
  7 Taylor Aska               07 Lightning Tr             33.96q  NWI  2 
  8 Kaela Swift               07 Unattached               34.12q  NWI  4 
  9 Anayah Henry              07 Bronx Tigers             34.94q  NWI  4 
 10 Sarah Rochester           08 Dayo Lightni             35.20   NWI  4 
 11 Thailia Francis           07 Bronx Tigers             35.41   NWI  3 
 12 Sydney Chadwick           08 Plainfield T             35.90   NWI  1 
 13 Dakota Hickman            07 Velocity Tra             36.11   NWI  5 
 14 Rakae Thomas              07 Zodiacs Trac             36.36   NWI  2 
 15 Mia Bowden                07 Bronx Tigers             36.39   NWI  3 
 16 Arrayah Young             07 Elite Runner             36.53   NWI  5 
 17 Jada McMillan             07 Ct Hawks Tra             36.84   NWI  3 
 18 Nevay Baker               07 Zodiacs Trac             37.02   NWI  1 
 19 Saniah Caldwell           07 Velocity Tra             37.19   NWI  2 
 20 Gabrielle Chambers        07 Prime Time T             37.79   NWI  4 
 21 Camille Osborne           08 Bergen Count             38.01   NWI  2 
 22 Anaya Pinnock             07 Team Nwk                 38.26   NWI  5 
 23 Ebony Turner              08 Plainfield T             38.76   NWI  5 
 24 Alyssa Billups            07 Plainfield T             39.17   NWI  3 
 25 Brianna Shepherd          08 Mysprintclub             39.65   NWI  2 
 26 Imani Jones               07 Prime Time T             39.77   NWI  1 
 27 Angeline Pierre           07 Unity Expres             41.68   NWI  3 
 28 Sanai Johnson             08 Bronx Tigers             42.22   NWI  4 
 29 Solahni Lazaro            08 Haverhill El             42.34   NWI  3 
 30 Nia Gilliard              09 Danbury Yout             56.78   NWI  5 
 
Girls 200 Meter Dash 8-under
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Kiylah Williams           07 Central Ct J             32.86   NWI 
  2 Tayla Wilson              07 Comets Track             33.11   NWI 
  3 Alana Moore               07 Metro Eagles             33.27   NWI 
  4 Brianna Lindo             07 Novastarz                34.37   NWI 
  5 Jayla Johnson             07 Bronx Tigers             34.61   NWI 
  6 Anayah Henry              07 Bronx Tigers             34.66   NWI 
  7 Sierra Burnett            07 V-Tesse Trac             34.77   NWI 
  8 Taylor Aska               07 Lightning Tr             34.98   NWI 
  9 Kaela Swift               07 Unattached               35.01   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 8-under
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brianna Lindo             07 Novastarz              1:13.02   4 
  2 Tayla Wilson              07 Comets Track           1:16.62   4 
  3 Kiylah Williams           07 Central Ct J           1:17.70   4 
  4 Thailia Francis           07 Bronx Tigers           1:18.12   4 
  5 Ananda Ames               07 Elite Runner           1:19.24   4 
  6 Jayla Johnson             07 Bronx Tigers           1:20.40   3 
  7 Royana Murray             07 Zodiacs Trac           1:20.86   4 
  8 Mia Bowden                07 Bronx Tigers           1:23.31   2 
  9 Zoe Eastman-Grossel       07 Ct Hawks Tra           1:25.25   4 
 10 Sarah Rochester           08 Dayo Lightni           1:25.35   4 
 11 Anaya Pinnock             07 Team Nwk               1:25.39   3 
 12 Taylor Aska               07 Lightning Tr           1:25.40   3 
 13 Arrayah Young             07 Elite Runner           1:25.61   4 
 14 Rakae Thomas              07 Zodiacs Trac           1:25.73   3 
 15 Destoni Smith             07 Novastarz              1:25.75   3 
 16 Blanka Filipczak          07 Ct Hawks Tra           1:26.68   3 
 17 Tiffany Gathers           07 Unity Expres           1:27.74   3 
 18 Dakota Hickman            07 Velocity Tra           1:28.99   3 
 19 Brianna Shepherd          08 Mysprintclub           1:29.62   2 
 20 Paige Sheppard            09 Plainfield T           1:31.07   1 
 21 Angel Smith               08 Jersey City            1:32.70   2 
 22 Laila Carruthers          09 Bergen Count           1:33.81   2 
 23 Solahni Lazaro            08 Haverhill El           1:34.07   2 
 24 Sanai Johnson             08 Bronx Tigers           1:35.75   1 
 25 Abriyah Thompson          08 Elite Runner           1:38.96   1 
 26 Francesca Slippen         07 Novastarz              1:41.79   1 
 27 Jacqueline Ramsey         08 Metro Eagles           1:41.89   1 
 28 Layla Beasley             08 Eye Catchers           1:41.92   2 
 29 Saniah Caldwell           07 Velocity Tra           1:42.81   1 
 
Girls 800 Meter Run 8-under
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tayla Wilson              07 Comets Track           3:03.95  
  2 Thailia Francis           07 Bronx Tigers           3:05.29  
  3 Caralinn Becker           07 Tsc Aau                3:14.40  
  4 Anaya Pinnock             07 Team Nwk               3:17.96  
  5 Kenese Irish-Bramble      08 Zodiacs Trac           3:23.76  
  6 Blanka Filipczak          07 Ct Hawks Tra           3:25.62  
  7 Francesca Slippen         07 Novastarz              3:31.24  
  8 Emma Martin               07 Transy East            3:32.42  
  9 Jacqueline Ramsey         08 Metro Eagles           3:58.13  
 
Girls 1500 Meter Run 8-under
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Emma Martin               07 Transy East            6:34.78  
  2 Kenese Irish-Bramble      08 Zodiacs Trac           6:35.36  
  3 Caralinn Becker           07 Tsc Aau                7:08.21  
 
Girls 4x100 Meter Relay 8-under
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Zodiacs Track  'A'                                  1:10.60  
     1) Kenese Irish-Bramble 08         2) Nevay Baker 07                 
     3) Rakae Thomas 07                 4) Royana Murray 07               
  2 Prime Time Track Club 2  'A'                        1:11.50  
     1) Ajanae' Chattoo 07              2) Amira Pinkett 07               
     3) Christina Chiles 07             4) Gabrielle Chambers 07          
     5) Imani Jones 07                  6)                                
  3 Plainfield Tsunami TC - Aau  'A'                    1:14.30  
     1) Alyssa Billups 07               2) Ebony Turner 08                
     3) Paige Sheppard 09               4) Sydney Chadwick 08             
 
Girls Long Jump 8-under
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Zoe Eastman-Grossel       07 Ct Hawks Tra          10-01.50   NWI     3.08m 
  2 Angeline Pierre           07 Unity Expres           9-07.50   NWI     2.93m 
  2 Tiffany Gathers           07 Unity Expres           9-07.50   NWI     2.93m 
  4 Brianna Burrell           09 Velocity Tra           8-06.00   NWI     2.59m 
  5 Ebony Turner              08 Plainfield T           7-11.00   NWI     2.41m 
  6 Adysen Bell               07 Viper Tc               7-09.50   NWI     2.37m 
  7 Caralinn Becker           07 Tsc Aau                7-08.00   NWI     2.33m 
  8 Emma Martin               07 Transy East            7-07.00   NWI     2.31m 
  9 Jada McMillan             07 Ct Hawks Tra           7-05.00   NWI     2.26m 
 10 Raquel Diaz               08 Unity Expres           7-01.50   NWI     2.17m 
 11 Malia Manning             08 Zodiacs Trac           7-00.00   NWI     2.13m 
 12 Francesca Slippen         07 Novastarz              6-09.00   NWI     2.05m 
 13 Afua Anyadike             08 Windbreakers           6-08.00   NWI     2.03m 
 14 Kaela Swift               07 Unattached             5-10.00   NWI     1.77m 
 15 Margaret Peterson         08 Central Ct J           5-09.50   NWI     1.76m 
 16 Kolby Moody               08 Zodiacs Trac           4-08.00   NWI     1.42m 
 
Girls Shot Put 4 lbs 8-under
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Emily Polomoscanik        07 Haverhill El          11-05.25      3.48m 
  2 Adiana Grange             07 Metro Eagles          10-09.75      3.29m 
 
Girls Javelin Throw Turbo (300 g 8-under
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Emily Polomoscanik        07 Haverhill El             38-04     11.68m 
  2 Alana Moore               07 Metro Eagles             36-11     11.25m 
  3 Camille Osborne           08 Bergen Count             31-10      9.70m 
  4 Alexandrea Lustin         07 Team East Or             31-04      9.55m 
  5 Adiana Grange             07 Metro Eagles             27-02      8.28m 
  6 Adysen Bell               07 Viper Tc                 23-11      7.28m 
  7 Iida Sehulster            08 Haverhill El             20-03      6.17m 
  8 Jacqueline Ramsey         08 Metro Eagles             15-08      4.77m 
  9 Kolby Moody               08 Zodiacs Trac             14-00      4.26m 
 10 Blanka Filipczak          07 Ct Hawks Tra             12-06      3.81m 
 
Girls 100 Meter Dash 9 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Logan Daley               06 V-Tesse Trac             14.74q  NWI  4 
  2 Qiora Rollins             06 Eye Catchers             14.85q  NWI  3 
  3 Olyvia Burrell            06 Velocity Tra             15.30q  NWI  1 
  4 Ashley Fulton             06 Metro Eagles             15.35q  NWI  2 
  5 Amalie Nichols            06 Rde                      15.41q  NWI  2 
  6 Zuri Williamson           06 Windbreakers             15.45q  NWI  4 
  7 Taliah Woodard            06 Prime Time T             15.64q  NWI  4 
  8 Sierra Colvin             06 Elite Runner             15.65q  NWI  3 
  9 Abigail Charles           06 Novastarz                15.87q  NWI  3 
 10 Taylor Cox                06 Novastarz                16.21   NWI  3 
 11 Ayannuah Williams-Monroe  06 Nhagtc                   16.21   NWI  1 
 12 Shanagay Phillips         06 Ct Hawks Tra             16.28   NWI  2 
 13 Demi Owens                06 Windbreakers             16.47   NWI  1 
 14 Kera Taffe                06 Mysprintclub             16.51   NWI  2 
 15 Keziah Blount             06 Windbreakers             16.73   NWI  2 
 16 Olivia Lake               06 Comets Track             16.85   NWI  1 
 17 Narea James               06 Panther Nati             17.02   NWI  2 
 18 Jourdan Washington        06 White Plains             17.60   NWI  3 
 19 Jayla Anderson            06 Ct Hawks Tra             17.68   NWI  1 
 20 Kenadie Battle            06 Prime Time T             17.73   NWI  3 
 21 Dayna Kennedy             06 Metropolis T             17.99   NWI  4 
 21 Chasity Foreshaw          06 Haverhill El             17.99   NWI  4 
 23 Namow Butler              06 Jersey City              18.22   NWI  2 
 24 Adrianna Mcleod           06 Novastarz                18.23   NWI  4 
 25 Kierra Edwards            06 Comets Track             18.30   NWI  1 
 26 Sarika Francois           06 Country Mill             18.41   NWI  3 
 27 Brianna Adkison           06 Elite Runner             18.67   NWI  4 
 28 Sydney Ivey               06 Country Mill             18.72   NWI  1 
 29 Dasha Lefaivre            06 Cambridge Je             18.77   NWI  3 
 30 Ami Decoteau              06 V-Tesse Trac             19.58   NWI  2 
 31 Relani Hicks              06 Country Mill             19.69   NWI  2 
 32 Uniah Murdaugh            06 Country Mill             21.36   NWI  3 
 -- Gabrielle Frazier         06 Comets Track                DQ   NWI  4 
 
Girls 100 Meter Dash 9 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Qiora Rollins             06 Eye Catchers             14.49   NWI 
  1 Logan Daley               06 V-Tesse Trac             14.49   NWI 
  3 Olyvia Burrell            06 Velocity Tra             14.75   NWI 
  4 Ashley Fulton             06 Metro Eagles             14.76   NWI 
  5 Sierra Colvin             06 Elite Runner             15.14   NWI 
  6 Zuri Williamson           06 Windbreakers             15.31   NWI 
  7 Amalie Nichols            06 Rde                      15.41   NWI 
  8 Abigail Charles           06 Novastarz                15.47   NWI 
  9 Taliah Woodard            06 Prime Time T             15.83   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 9 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Kanai Bey-English         06 Jeuness TC               28.64q  NWI  5 
  2 Qiora Rollins             06 Eye Catchers             28.72q  NWI  3 
  3 Logan Daley               06 V-Tesse Trac             29.85q  NWI  4 
  4 Stephanie Ogunbiyi        06 Zodiacs Trac             30.82q  NWI  1 
  5 Sierra Colvin             06 Elite Runner             31.06q  NWI  1 
  6 Renelle Grannum           06 V-Tesse Trac             31.50q  NWI  2 
  7 Nyla Hudson               06 Harlem Child             31.63q  NWI  2 
  8 Ashley Fulton             06 Metro Eagles             32.38q  NWI  5 
  9 Abigail Charles           06 Novastarz                32.65q  NWI  4 
 10 Amalie Nichols            06 Rde                      32.79   NWI  4 
 11 Jada Webb                 06 Dashing Diva             32.94   NWI  3 
 12 Taliah Woodard            06 Prime Time T             33.55   NWI  5 
 13 Kazima Muwwakil           06 Novastarz                33.59   NWI  2 
 14 Naiya Fisher              06 Central Ct J             33.74   NWI  3 
 15 Kenadie Battle            06 Prime Time T             34.48   NWI  2 
 16 Jada Solomon              06 Metropolis T             34.71   NWI  4 
 17 Kashya Hawkins            06 Unattached               35.12   NWI  1 
 18 Olivia Lake               06 Comets Track             35.53   NWI  2 
 19 Taylor Cox                06 Novastarz                35.66   NWI  4 
 20 Kierra Edwards            06 Comets Track             35.80   NWI  4 
 21 Juliet Ramsey             06 Metro Eagles             35.82   NWI  5 
 22 Lily Thomas               06 Haverhill El             35.93   NWI  1 
 23 Jennah Kheir              06 Jersey City              36.01   NWI  4 
 24 Narea James               06 Panther Nati             36.32   NWI  1 
 25 Chasity Foreshaw          06 Haverhill El             36.43   NWI  5 
 26 Anyra Rosario             06 Jersey City              36.94   NWI  3 
 27 Adrianna Mcleod           06 Novastarz                37.44   NWI  5 
 28 Alexis Red                06 Central Ct J             37.59   NWI  4 
 29 Namow Butler              06 Jersey City              37.73   NWI  3 
 30 Dasha Lefaivre            06 Cambridge Je             38.58   NWI  1 
 31 Brianna Adkison           06 Elite Runner             38.82   NWI  3 
 32 Marie Little              06 Jersey City              39.10   NWI  2 
 33 Gabrielle Frazier         06 Comets Track             39.94   NWI  2 
 34 Autumn Wilburg            06 Metro Eagles             40.66   NWI  1 
 35 Ipsita Das                06 Elite Runner             40.92   NWI  2 
 36 Ami Decoteau              06 V-Tesse Trac             46.40   NWI  3 
 
Girls 200 Meter Dash 9 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Kanai Bey-English         06 Jeuness TC               29.41   NWI 
  2 Qiora Rollins             06 Eye Catchers             30.25   NWI 
  3 Logan Daley               06 V-Tesse Trac             31.08   NWI 
  4 Sierra Colvin             06 Elite Runner             31.17   NWI 
  5 Stephanie Ogunbiyi        06 Zodiacs Trac             31.71   NWI 
  6 Renelle Grannum           06 V-Tesse Trac             31.74   NWI 
  7 Nyla Hudson               06 Harlem Child             31.77   NWI 
  8 Ashley Fulton             06 Metro Eagles             33.47   NWI 
  9 Abigail Charles           06 Novastarz                33.55   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 9 years old
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kanai Bey-English         06 Jeuness TC             1:05.18   4 
  2 Nyla Hudson               06 Harlem Child           1:11.51   4 
  3 Sierra Colvin             06 Elite Runner           1:14.73   4 
  4 Adriana Rollins           06 Eye Catchers           1:14.80   4 
  5 Zuri Williamson           06 Windbreakers           1:15.36   3 
  6 Jianna Molin              06 Novastarz              1:16.13   4 
  7 Renelle Grannum           06 V-Tesse Trac           1:17.10   4 
  8 Demi Owens                06 Windbreakers           1:19.07   4 
  9 Serenity Downey           06 Envy TC                1:19.53   3 
 10 Ayannuah Williams-Monroe  06 Nhagtc                 1:19.68   3 
 11 Rihanna Defreitas         06 Novastarz              1:19.96   3 
 12 Kazima Muwwakil           06 Novastarz              1:20.72   4 
 13 Delaney Caughey           06 Lightning Tr           1:20.84   3 
 14 Naiya Fisher              06 Central Ct J           1:21.02   4 
 15 Aysya Brown               06 Velocity Tra           1:21.66   2 
 16 Amalie Nichols            06 Rde                    1:23.74   3 
 17 Kierra Edwards            06 Comets Track           1:23.76   1 
 18 Dasha Lefaivre            06 Cambridge Je           1:24.67   2 
 19 Jada Solomon              06 Metropolis T           1:25.34   3 
 20 Stephanie Ogunbiyi        06 Zodiacs Trac           1:25.89   3 
 21 Brianna Rucker            06 Novastarz              1:26.38   2 
 22 Zaiya Toussaint           06 Ct Hawks Tra           1:26.69   2 
 23 Corinne Whelchel          06 Danbury Yout           1:27.09   2 
 24 Gaselle Taylor            06 Zodiacs Trac           1:30.10   2 
 25 Olivia Lake               06 Comets Track           1:30.45   3 
 26 Narea James               06 Panther Nati           1:31.00   1 
 27 Ipsita Das                06 Elite Runner           1:33.53   1 
 28 Alexis Red                06 Central Ct J           1:33.67   2 
 29 Autumn Wilburg            06 Metro Eagles           1:38.89   1 
 
Girls 800 Meter Run 9 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alissa Graham             06 Club44                 2:43.13  
  2 Leilani Gibson            06 Unattached             2:46.10  
  3 Maya Gomes                06 Jeuness TC             2:49.28  
  4 Amelia Peterson           06 Central Ct J           2:55.09  
  5 Adriana Rollins           06 Eye Catchers           2:55.49  
  6 Jianna Molin              06 Novastarz              3:00.54  
  7 Gabriela Olivieri         06 Haverhill El           3:00.64  
  8 Rihanna Defreitas         06 Novastarz              3:02.96  
  9 Gaselle Taylor            06 Zodiacs Trac           3:07.72  
 10 Aysya Brown               06 Velocity Tra           3:11.30  
 11 Mikayla Hall              06 Unity Expres           3:11.52  
 12 Madison Duckett           06 White Plains           3:12.83  
 13 Benay Nawajei             06 Transy East            3:14.63  
 14 Brianna Rucker            06 Novastarz              3:33.74  
 
Girls 1500 Meter Run 9 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alissa Graham             06 Club44                 5:20.54  
  2 Leilani Gibson            06 Unattached             5:26.63  
  3 Maya Gomes                06 Jeuness TC             5:35.05  
  4 Dahlia Beasley            06 Eye Catchers           5:40.91  
  5 Gabriela Olivieri         06 Haverhill El           5:47.04  
  6 Amelia Peterson           06 Central Ct J           5:50.45  
  7 Aysya Brown               06 Velocity Tra           6:09.63  
  8 Gaselle Taylor            06 Zodiacs Trac           6:12.38  
  9 Mikayla Hall              06 Unity Expres           6:24.41  
 10 Benay Nawajei             06 Transy East            6:36.36  
 11 Tiarra Jackson            06 Velocity Tra           7:09.30  
 
Girls High Jump 9 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kashya Hawkins            06 Unattached             3-10.00      1.16m 
  2 Jada Webb                 06 Dashing Diva           3-02.00      0.96m 
  3 Lily Thomas               06 Haverhill El           3-00.00      0.91m 
 
Girls Long Jump 9 years old
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Kashya Hawkins            06 Unattached            11-09.00   NWI     3.58m 
  2 Kera Taffe                06 Mysprintclub          11-03.00   NWI     3.42m 
  2 Olyvia Burrell            06 Velocity Tra          11-03.00   NWI     3.42m 
  4 Leilani Gibson            06 Unattached            10-05.00   NWI     3.17m 
  5 Ayannuah Williams-Monroe  06 Nhagtc                10-03.50   NWI     3.13m 
  6 Jayla Anderson            06 Ct Hawks Tra          10-00.50   NWI     3.06m 
  7 Shanagay Phillips         06 Ct Hawks Tra           9-09.00   NWI     2.97m 
  8 Serenity Downey           06 Envy TC                9-07.00   NWI     2.92m 
  9 Chasity Foreshaw          06 Haverhill El           9-04.50   NWI     2.85m 
 10 Dahlia Beasley            06 Eye Catchers           9-03.00   NWI     2.81m 
 11 India Newman              06 White Plains           8-06.00   NWI     2.59m 
 12 Amelia Peterson           06 Central Ct J           8-05.00   NWI     2.56m 
 13 Abigail Roman             06 White Plains           8-03.00   NWI     2.51m 
 14 Jennah Kheir              06 Jersey City            7-10.00   NWI     2.38m 
 15 Naiya Fisher              06 Central Ct J           7-08.00   NWI     2.33m 
 16 Alexis Red                06 Central Ct J           7-05.00   NWI     2.26m 
 17 Uniah Murdaugh            06 Country Mill           6-11.50   NWI     2.12m 
 18 Sydney Ivey               06 Country Mill           5-10.00   NWI     1.77m 
 -- Jada Solomon              06 Metropolis T              FOUL                 
 
Girls Shot Put 6 lbs 9 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jalayah Lawson            06 Unity Expres          17-11.00      5.46m 
  2 Alona Taylor              06 Nhagtc                16-11.00      5.15m 
  3 Gianna Valdes             06 Elite Runner          14-03.00      4.34m 
  4 Benay Nawajei             06 Transy East           13-09.00      4.19m 
  5 Ayanie Thomas             06 Unattached            13-07.00      4.14m 
  6 Sarika Francois           06 Country Mill          12-00.00      3.65m 
  7 Dayna Kennedy             06 Metropolis T          10-04.50      3.16m 
  8 Relani Hicks              06 Country Mill          10-03.50      3.13m 
 
Girls Javelin Throw Turbo (400 g 9 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Serenity Downey           06 Envy TC                  48-09     14.85m 
  2 Ayanie Thomas             06 Unattached               41-07     12.67m 
  3 Gianna Valdes             06 Elite Runner             34-10     10.61m 
  4 Alona Taylor              06 Nhagtc                   34-06     10.51m 
  5 Keziah Blount             06 Windbreakers             32-08      9.95m 
  6 Mikayla Hall              06 Unity Expres             21-08      6.60m 
 
Triathlon: #3 Girls 200 Meter Dash 9 years old Triathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Ashley Fulton             06 Metro Eagles             31.32   NWI    394
  2 Madison Duckett           06 White Plains             34.77   NWI    202
  3 Abigail Roman             06 White Plains             39.00   NWI     48
 
Triathlon: #1 Girls High Jump 9 years old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ashley Fulton             06 Metro Eagles             0.96m    3-01.75    111
  2 Madison Duckett           06 White Plains             0.91m    2-11.75     77
  3 Abigail Roman             06 White Plains             0.76m    2-06.00      1
 
Triathlon: #2 Girls Shot Put 9 years old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ashley Fulton             06 Metro Eagles             3.81m   12-06.00    134
  2 Madison Duckett           06 White Plains             3.30m   10-10.00    103
  3 Abigail Roman             06 White Plains             2.71m    8-10.75     68
 
Girls Triathlon 9 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ashley Fulton             06 Metro Eagles               639  
  2 Madison Duckett           06 White Plains               382  
  3 Abigail Roman             06 White Plains               117  
 
Girls 1500 Meter Race Walk 9 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alona Taylor              06 Nhagtc                11:11.01  
  2 Dayna Kennedy             06 Metropolis T          11:39.06  
 -- Tiarra Jackson            06 Velocity Tra                DQ  
 
Girls 100 Meter Dash 10 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Kylee Bernard             05 Cambridge Je             14.09q  NWI  4 
  2 Stephanie Weiner          05 Unattached               14.91q  NWI  4 
  3 Adaria Reaves             05 Zodiacs Trac             14.94q  NWI  2 
  4 Ariel Richards            05 Eye Catchers             14.96q  NWI  4 
  5 Ajanae Thompson           05 Elite Runner             14.99q  NWI  2 
  6 Skye Johnson              05 Bronx Tigers             15.10q  NWI  2 
  7 Kai Gibson                05 Lightning Tr             15.24q  NWI  1 
  8 Wynter Simack             05 Tromnadoes               15.56q  NWI  3 
  9 Zoe Mcdonald              05 Central Ct J             15.60q  NWI  3 
 10 Gina Rubio                05 Mysprintclub             15.72   NWI  4 
 11 Bre Washington            05 Zodiacs Trac             15.73   NWI  1 
 12 Sophia Trombley           05 Tromnadoes               15.84   NWI  1 
 13 Kimberleigh Williams      05 Danbury Yout             15.97   NWI  1 
 14 Gabrielle Benjamin        05 Dashing Diva             15.98   NWI  2 
 15 Zoe Obi                   05 Unattached               16.13   NWI  3 
 16 Allyson Wright            05 Velocity Tra             16.16   NWI  3 
 17 Kayla Grant               05 Grant You Wi             16.22   NWI  3 
 18 Samya Bond                05 Novastarz                16.36   NWI  4 
 19 Cherice Clarke            05 Plainfield T             16.56   NWI  2 
 20 Valiese Thomas            05 Panther Nati             16.57   NWI  2 
 21 Anna Buckley              05 Novastarz                16.59   NWI  1 
 22 Tyaja Thomas              05 Unattached               16.96   NWI  1 
 23 Gabrielle Gathers         05 Unity Expres             16.97   NWI  4 
 24 Aariyan Kelly             05 Novastarz                17.04   NWI  1 
 25 Kayla McKnight            05 Unattached               17.75   NWI  3 
 26 Nailah Taylor             05 Nhagtc                   18.97   NWI  2 
 27 Erika Bellinger           05 Transy East              19.54   NWI  2 
 -- Kye Clarke                05 Novastarz                   DQ   NWI  3 
 
Girls 100 Meter Dash 10 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Kylee Bernard             05 Cambridge Je             13.87   NWI 
  2 Adaria Reaves             05 Zodiacs Trac             14.54   NWI 
  3 Skye Johnson              05 Bronx Tigers             14.69   NWI 
  4 Stephanie Weiner          05 Unattached               14.83   NWI 
  5 Kai Gibson                05 Lightning Tr             14.89   NWI 
  6 Ajanae Thompson           05 Elite Runner             14.94   NWI 
  7 Wynter Simack             05 Tromnadoes               15.66   NWI 
  8 Zoe Mcdonald              05 Central Ct J             16.06   NWI 
  9 Ariel Richards            05 Eye Catchers             17.96   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 10 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Kylee Bernard             05 Cambridge Je             28.89q  NWI  5 
  2 Nadya Coleman             05 Lightning Tr             29.42q  NWI  4 
  3 Tai Sheppard              05 Jeuness TC               29.77q  NWI  3 
  4 Kye Clarke                05 Novastarz                30.13q  NWI  1 
  5 Skye Johnson              05 Bronx Tigers             30.32q  NWI  3 
  6 Ajanae Thompson           05 Elite Runner             30.48q  NWI  5 
  7 Adaria Reaves             05 Zodiacs Trac             30.52q  NWI  2 
  8 Kai Gibson                05 Lightning Tr             30.88q  NWI  3 
  9 Michaera Wills            05 Bronx Tigers             31.12q  NWI  4 
 10 Anissa Moore              05 Metro Eagles             31.14   NWI  5 
 11 Jenai Berry               05 Plainfield T             31.77   NWI  1 
 12 Aurelia Downes            05 Central Ct J             31.83   NWI  5 
 13 Zoe Mcdonald              05 Central Ct J             31.93   NWI  1 
 14 Gina Rubio                05 Mysprintclub             32.07   NWI  3 
 15 Sophia Trombley           05 Tromnadoes               32.17   NWI  2 
 16 McKenna Dixon             05 Dashing Diva             32.35   NWI  5 
 17 Gabrielle Benjamin        05 Dashing Diva             32.38   NWI  2 
 18 Bre Washington            05 Zodiacs Trac             32.39   NWI  1 
 19 Kimberleigh Williams      05 Danbury Yout             32.53   NWI  4 
 20 Jeida White-Diaz          05 Bronx Tigers             33.00   NWI  2 
 21 Valiese Thomas            05 Panther Nati             33.14   NWI  5 
 22 Kaitlyn Mcknight          05 Unattached               33.17   NWI  3 
 23 Ana James                 05 V-Tesse Trac             33.22   NWI  1 
 24 Desiree King              05 Velocity Tra             33.42   NWI  4 
 25 Saniya Hayden             05 Baldwin Blaz             33.45   NWI  1 
 26 Hope Perez                05 Panther Nati             33.52   NWI  2 
 27 Anna Buckley              05 Novastarz                34.09   NWI  5 
 28 Zoe Obi                   05 Unattached               34.15   NWI  2 
 29 Samya Bond                05 Novastarz                34.80   NWI  3 
 30 Laila Best                05 Nhagtc                   35.31   NWI  4 
 31 Amalia Gabin              05 Haverhill El             35.48   NWI  4 
 32 Aariyan Kelly             05 Novastarz                35.60   NWI  2 
 33 Cherice Clarke            05 Plainfield T             36.62   NWI  3 
 34 Destinee Frazier          05 Unity Expres             37.30   NWI  1 
 35 Nailah Taylor             05 Nhagtc                   41.03   NWI  2 
 36 Emma Palmer               05 Central Ct J             44.45   NWI  1 
 
Girls 200 Meter Dash 10 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Kylee Bernard             05 Cambridge Je             28.79   NWI 
  2 Nadya Coleman             05 Lightning Tr             29.63   NWI 
  3 Tai Sheppard              05 Jeuness TC               30.17   NWI 
  4 Adaria Reaves             05 Zodiacs Trac             30.30   NWI 
  5 Skye Johnson              05 Bronx Tigers             31.33   NWI 
  6 Michaera Wills            05 Bronx Tigers             31.52   NWI 
  7 Ajanae Thompson           05 Elite Runner             31.61   NWI 
  8 Kai Gibson                05 Lightning Tr             31.88   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 10 years old
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kylee Bernard             05 Cambridge Je           1:03.69   4 
  2 Jenai Berry               05 Plainfield T           1:08.02   4 
  3 Nadya Coleman             05 Lightning Tr           1:08.72   4 
  4 Tai Sheppard              05 Jeuness TC             1:08.99   4 
  5 Skye Johnson              05 Bronx Tigers           1:09.98   3 
  6 Anissa Moore              05 Metro Eagles           1:10.45   3 
  7 Ajanae Thompson           05 Elite Runner           1:10.78   3 
  8 Paige Smith-Griffin       05 Novastarz              1:10.80   4 
  9 Michaera Wills            05 Bronx Tigers           1:11.13   4 
 10 Ariel Richards            05 Eye Catchers           1:12.25   4 
 11 Aurelia Downes            05 Central Ct J           1:12.34   3 
 12 Laila James               05 Jeuness TC             1:12.94   4 
 13 Mikayla Blakes            05 Unity Expres           1:13.15   3 
 14 Saniya Hayden             05 Baldwin Blaz           1:14.67   2 
 15 Jeida White-Diaz          05 Bronx Tigers           1:15.64   3 
 16 Ana James                 05 V-Tesse Trac           1:16.67   1 
 17 Kaitlyn Mcknight          05 Unattached             1:17.19   2 
 18 Valiese Thomas            05 Panther Nati           1:17.35   2 
 19 Kenia Irish-Bramble       05 Zodiacs Trac           1:17.69   3 
 20 Gina Rubio                05 Mysprintclub           1:18.10   2 
 21 Desiree King              05 Velocity Tra           1:18.56   3 
 22 Hope Perez                05 Panther Nati           1:18.68   2 
 23 Victorica Guthrie         05 Windbreakers           1:19.08   2 
 24 Laila Best                05 Nhagtc                 1:19.93   1 
 25 Olivia Mendez             05 Unity Expres           1:20.43   1 
 26 Zoe Obi                   05 Unattached             1:21.91   2 
 27 Gabrielle Gathers         05 Unity Expres           1:22.98   2 
 28 Zoe Mcdonald              05 Central Ct J           1:23.34   3 
 29 Sanai Garrett             05 Ct Hawks Tra           1:24.25   1 
 30 Tameralee Rodriques       05 Zodiacs Trac           1:24.73   2 
 31 Amalia Gabin              05 Haverhill El           1:25.81   1 
 32 Destinee Frazier          05 Unity Expres           1:34.24   1 
 33 Nailah Taylor             05 Nhagtc                 1:37.62   1 
 34 Emma Palmer               05 Central Ct J           1:38.67   1 
 
Girls 800 Meter Run 10 years old
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jenai Berry               05 Plainfield T           2:37.01   2 
  2 Rainn Sheppard            05 Jeuness TC             2:38.47   2 
  3 Michaera Wills            05 Bronx Tigers           2:39.69   2 
  4 Laila James               05 Jeuness TC             2:43.99   2 
  5 Amaia Onque-Shabazz       05 Plainfield T           2:45.58   2 
  6 Mikayla Blakes            05 Unity Expres           2:45.92   2 
  7 Paige Smith-Griffin       05 Novastarz              2:47.18   2 
  8 Kayla Blackwell           05 Ct Hawks Tra           2:47.67   2 
  9 McKenna Dixon             05 Dashing Diva           2:48.41   2 
 10 Juliette Salazar          05 Novastarz              2:50.44   2 
 11 Shadea Jackman            05 Club44                 2:51.30   1 
 12 Gabriella Daskalova       05 Morris Count           2:53.00   2 
 13 Jeida White-Diaz          05 Bronx Tigers           2:55.66   2 
 14 Tameralee Rodriques       05 Zodiacs Trac           2:56.38   1 
 15 Kaitlyn Mcknight          05 Unattached             2:56.49   2 
 16 Alexandra Klanke          05 Morris Count           2:58.07   1 
 17 Aurelia Downes            05 Central Ct J           2:58.24   2 
 18 Kenia Irish-Bramble       05 Zodiacs Trac           2:59.69   1 
 19 Michele Noriega           05 Transy East            3:01.21   1 
 20 Nailah Delgado            05 Novastarz              3:02.92   1 
 21 Isabel Slippen            05 Novastarz              3:03.25   1 
 22 Isabella Vena             05 Haverhill El           3:04.12   1 
 23 Victorica Guthrie         05 Windbreakers           3:05.35   1 
 24 Hope Perez                05 Panther Nati           3:10.18   1 
 25 Zofia Filipczak           05 Ct Hawks Tra           3:35.80   1 
 
Girls 1500 Meter Run 10 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rainn Sheppard            05 Jeuness TC             5:12.87  
  2 Kayla Blackwell           05 Ct Hawks Tra           5:27.33  
  3 McKenna Dixon             05 Dashing Diva           5:29.44  
  4 Amaia Onque-Shabazz       05 Plainfield T           5:29.46  
  5 Juliette Salazar          05 Novastarz              5:33.20  
  6 Tameralee Rodriques       05 Zodiacs Trac           5:34.91  
  7 Gabriella Daskalova       05 Morris Count           5:37.48  
  8 Shadea Jackman            05 Club44                 5:49.54  
  9 Isabel Slippen            05 Novastarz              5:53.26  
 10 Michele Noriega           05 Transy East            5:58.77  
 11 Gabrielle Benjamin        05 Dashing Diva           6:01.48  
 12 Alexandra Klanke          05 Morris Count           6:04.62  
 13 Isabella Vena             05 Haverhill El           6:04.71  
 14 Nailah Delgado            05 Novastarz              6:10.35  
 15 Harley Cohen              05 Jersey City            6:27.67  
 16 Zofia Filipczak           05 Ct Hawks Tra           6:59.60  
 
Girls 4x100 Meter Relay 10 years old
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Lightning Track Club Nj  'A'                        1:00.69   2 
     1) Delaney Caughey 06              2) Kai Gibson 05                  
     3) Nadya Coleman 05                4) Sheridan Caughey 05            
  2 Zodiacs Track  'A'                                  1:00.84   2 
     1) Adaria Reaves 05                2) Bre Washington 05              
     3) Kenia Irish-Bramble 05          4) Stephanie Ogunbiyi 06          
  3 Eye Catchers Track Club  'A'                        1:02.14   2 
     1) Adriana Rollins 06              2) Ariel Richards 05              
     3) Dahlia Beasley 06               4) Qiora Rollins 06               
  4 Windbreakers Track And Field C  'A'                 1:03.99   2 
     1) Demi Owens 06                   2) Keziah Blount 06               
     3) Victorica Guthrie 05            4) Zuri Williamson 06             
  5 Velocity Track Club NY  'A'                         1:04.66   2 
     1) Allyson Wright 05               2) Desiree King 05                
     3) Olyvia Burrell 06               4) Tiarra Jackson 06              
  6 Metro Eagles Track And Field C  'A'                 1:05.96   1 
     1) Anissa Moore 05                 2) Ashley Fulton 06               
     3) Autumn Wilburg 06               4) Juliet Ramsey 06               
  7 Jersey City Panthers  'A'                           1:09.73   1 
     1) Anyra Rosario 06                2) Jennah Kheir 06                
     3) Karina Galarza 05               4) Marie Little 06                
     5) Namow Butler 06                 6)                                
  8 Country Mills Eagles  'A'                           1:14.79   1 
 -- Novastarz  'A'                                           DQ   2 
     1) Aariyan Kelly 05                2) Abigail Charles 06             
     3) Anna Buckley 05                 4) Kye Clarke 05                  
     5) Samya Bond 05                   6) Taylor Cox 06                  
     7) Tori Daniels 05                 8)                                
 -- White Plains Future Stars  'A'                           DQ   1 
     1) Abigail Roman 06                2) India Newman 06                
     3) Jourdan Washington 06           4) Madison Duckett 06             
     5) Nicole Lalji 05                 6)                                
 -- Ct Hawks Track Club  'A'                                 DQ   2 
     1) Aliya Golding 05                2) Imani Campbell 05              
     3) Jayla Anderson 06               4) Shanagay Phillips 06           
 
Girls 4x400 Meter Relay 10 years old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Jeuness TC  'A'                                     4:42.56  
     1) Kanai Bey-English 06            2) Laila James 05                 
     3) Maya Gomes 06                   4) Rainn Sheppard 05              
     5) Tai Sheppard 05                 6)                                
  2 Novastarz  'A'                                      5:03.80  
     1) Juliette Salazar 05             2) Kazima Muwwakil 06             
     3) Nailah Delgado 05               4) Paige Smith-Griffin 05         
     5) Tori Daniels 05                 6)                                
  3 Novastarz  'B'                                      5:22.57  
     1) Brianna Rucker 06               2) Isabel Slippen 05              
     3) Jianna Molin 06                 4) Rihanna Defreitas 06           
     5) Adrianna Mcleod 06              6) Rachel Tembo 06                
  4 Haverhill Elite TC  'A'                             5:43.30  
     1) Amalia Gabin 05                 2) Gabriela Olivieri 06           
     3) Isabella Vena 05                4) Lily Thomas 06                 
  5 White Plains Future Stars  'A'                      5:43.43  
     1) Abigail Roman 06                2) India Newman 06                
     3) Jourdan Washington 06           4) Madison Duckett 06             
     5) Nicole Lalji 05                 6)                                
  6 Jersey City Panthers  'A'                           6:11.66  
     1) Anyra Rosario 06                2) Harley Cohen 05                
     3) Karina Galarza 05               4) Marie Little 06                
 
Girls Long Jump 10 years old
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Stephanie Weiner          05 Unattached            12-06.00   NWI     3.81m 
  2 Chloe Kamp                05 Unattached            12-00.50   NWI     3.67m 
  3 Aliya Golding             05 Ct Hawks Tra          11-08.50   NWI     3.56m 
  4 Kayla Grant               05 Grant You Wi          11-07.00   NWI     3.53m 
  5 Isabella Portley          05 Nhagtc                11-02.50   NWI     3.41m 
  6 Saniya Hayden             05 Baldwin Blaz          10-11.50   NWI     3.34m 
  7 Cherice Clarke            05 Plainfield T          10-10.00   NWI     3.30m 
  8 Tyaja Thomas              05 Unattached            10-09.00   NWI     3.27m 
  9 Laila Best                05 Nhagtc                10-03.00   NWI     3.12m 
 10 Wynter Simack             05 Tromnadoes             9-11.00   NWI     3.02m 
 11 Gabrielle Gathers         05 Unity Expres           9-08.50   NWI     2.95m 
 12 Kayla McKnight            05 Unattached             9-06.00   NWI     2.89m 
 13 Olivia Place              05 Central Ct J           9-05.00   NWI     2.87m 
 14 Emma Palmer               05 Central Ct J           7-09.50   NWI     2.37m 
 15 Layla Mcdonald            05 Central Ct J           7-08.00   NWI     2.33m 
 -- Olivia Mendez             05 Unity Expres              FOUL                 
 -- Jada McCown               05 Ct Hawks Tra              FOUL                 
 -- Destinee Frazier          05 Unity Expres              FOUL                 
 
Girls Shot Put 6 lbs 10 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jada McCown               05 Ct Hawks Tra          21-01.00      6.42m 
  2 Jasmin Ali                05 Ct Hawks Tra          20-04.00      6.19m 
  3 Nicole Lalji              05 White Plains         J20-04.00      6.19m 
  4 Wynter Simack             05 Tromnadoes            19-05.00      5.91m 
  5 Imani Campbell            05 Ct Hawks Tra          17-04.00      5.28m 
  6 Erika Bellinger           05 Transy East           15-00.00      4.57m 
  7 Layla Mcdonald            05 Central Ct J          13-05.00      4.08m 
  8 Kayla McKnight            05 Unattached            12-11.50      3.94m 
 
Girls Javelin Throw Turbo (400 g 10 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tyaja Thomas              05 Unattached               50-04     15.34m 
  2 Jada McCown               05 Ct Hawks Tra             42-05     12.92m 
  3 Layla Mcdonald            05 Central Ct J             37-01     11.30m 
  4 Imani Campbell            05 Ct Hawks Tra             30-00      9.14m 
  5 Erika Bellinger           05 Transy East              27-03      8.30m 
 
Triathlon: #3 Girls 200 Meter Dash 10 years old Triathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kimberleigh Williams      05 Danbury Yout             33.05   NWI    290
 
Triathlon: #1 Girls High Jump 10 years old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kimberleigh Williams      05 Danbury Yout             0.86m    2-09.75     46
 
Triathlon: #2 Girls Shot Put 10 years old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kimberleigh Williams      05 Danbury Yout             4.95m   16-03.00    205
 
Girls Triathlon 10 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kimberleigh Williams      05 Danbury Yout               541  
 
Girls 1500 Meter Race Walk 10 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Kayla Grant               05 Grant You Wi                DQ  
 
Girls 100 Meter Dash 11 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Aniyah Charles            04 Plainfield T             13.83q  NWI  3 
  2 River Sampson             04 Velocity Tra             14.18q  NWI  2 
  3 Peyton Rollins            04 Cambridge Je             14.27q  NWI  4 
  4 Tyanza White-Hall         04 Harlem Child             14.37q  NWI  1 
  5 Egypt Toussaint           04 Novastarz                14.76q  NWI  4 
  6 Deja Young                04 Windbreakers             14.78q  NWI  1 
  7 Fiona Carter              04 Windbreakers             14.81q  NWI  3 
  8 Ariann Robinson           04 Unattached               14.86q  NWI  3 
  9 Kayla Brito               04 Bergen Count             14.92q  NWI  4 
 10 Bayliss Simon             04 Morris Count             14.97   NWI  4 
 11 Madison Voyd              04 Bergen Count             14.98   NWI  2 
 12 Jahmilia Dennis           04 V-Tesse Trac             14.99   NWI  2 
 13 Ariel Alleyne             04 Lightning Tr             15.21   NWI  2 
 14 Jaliah Rodriguez          04 Unattached               15.26   NWI  1 
 15 Celine-Jada Brown         04 Plainfield T             15.40   NWI  2 
 16 Nyla Valentine            04 Windbreakers             15.46   NWI  3 
 17 Briana Gilliard           04 Danbury Yout             15.73   NWI  3 
 18 Raine Samuels             04 Zodiacs Trac             15.79   NWI  1 
 19 Sydni Bell                04 Viper Tc                 15.92   NWI  3 
 20 Gabrielle Loncke          04 Jersey City              16.18   NWI  2 
 21 Adrieanna Lustin          04 Team East Or             16.24   NWI  1 
 22 Jodi-Kay Ormsby           04 Zodiacs Trac             16.27   NWI  1 
 23 Brooke Duquette           04 Haverhill El             16.35   NWI  1 
 24 Genesis Nunn              04 Team East Or             16.52   NWI  2 
 25 Janyha Barron-Hicks       04 Comets Track             16.75   NWI  2 
 26 Linsey Matthews-Correia   04 V-Tesse Trac             16.80   NWI  1 
 27 Zora Walton               04 Cambridge Je             17.04   NWI  3 
 28 Jasmine Lee               04 Cambridge Je             17.22   NWI  4 
 29 Corrine Brown             04 Jersey City              17.40   NWI  4 
 30 Aaliyah Wright            04 Bronx Tigers             17.51   NWI  3 
 31 Candace Guthrie           04 Windbreakers             19.20   NWI  4 
 
Girls 100 Meter Dash 11 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Aniyah Charles            04 Plainfield T             13.55   NWI 
  2 Peyton Rollins            04 Cambridge Je             13.71   NWI 
  3 River Sampson             04 Velocity Tra             13.87   NWI 
  4 Tyanza White-Hall         04 Harlem Child             14.33   NWI 
  5 Deja Young                04 Windbreakers             14.48   NWI 
  6 Fiona Carter              04 Windbreakers             14.57   NWI 
  7 Ariann Robinson           04 Unattached               14.85   NWI 
  8 Kayla Brito               04 Bergen Count             14.89   NWI 
  9 Egypt Toussaint           04 Novastarz                14.90   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 11 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Aniyah Charles            04 Plainfield T             28.76q  NWI  3 
  2 Peyton Rollins            04 Cambridge Je             28.77q  NWI  4 
  3 River Sampson             04 Velocity Tra             28.88q  NWI  1 
  4 Tyanza White-Hall         04 Harlem Child             29.04q  NWI  2 
  5 Tahillah Bertram          04 Jeuness TC               29.37q  NWI  2 
  6 Sania Kuylen              04 Metro Eagles             29.54q  NWI  2 
  7 Deja Young                04 Windbreakers             29.73q  NWI  3 
  8 Ariann Robinson           04 Unattached               30.07q  NWI  4 
  9 Jahmilia Dennis           04 V-Tesse Trac             30.30q  NWI  1 
 10 Egypt Toussaint           04 Novastarz                30.62   NWI  3 
 11 Kierra Lewis              04 Baldwin Blaz             30.77   NWI  4 
 12 Leah Strong               04 Club44                   30.93   NWI  4 
 13 Raine Samuels             04 Zodiacs Trac             31.00   NWI  1 
 14 Saniah Billups            04 Plainfield T             31.13   NWI  2 
 14 Brinesha Bain             04 Jeuness TC               31.13   NWI  1 
 16 Bayliss Simon             04 Morris Count             31.35   NWI  1 
 17 Ariel Alleyne             04 Lightning Tr             31.88   NWI  3 
 18 Grace Adeyeye             04 Novastarz                32.36   NWI  1 
 19 Jayda Clarke              04 Central Ct J             32.99   NWI  2 
 20 Celine-Jada Brown         04 Plainfield T             33.01   NWI  2 
 21 Asia Adkison              04 Elite Runner             33.10   NWI  4 
 22 Gabrielle Robinson        04 Jeuness TC               33.53   NWI  3 
 23 Genesis Nunn              04 Team East Or             33.61   NWI  4 
 24 Brooke Duquette           04 Haverhill El             33.66   NWI  3 
 25 Janyha Barron-Hicks       04 Comets Track             33.98   NWI  1 
 25 Adrieanna Lustin          04 Team East Or             33.98   NWI  3 
 27 Azzurae Chartfield        04 Bronx Tigers             35.87   NWI  1 
 28 Aaliyah Wright            04 Bronx Tigers             36.52   NWI  3 
 29 Linsey Matthews-Correia   04 V-Tesse Trac             36.81   NWI  1 
 
Girls 200 Meter Dash 11 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Aniyah Charles            04 Plainfield T             28.34   NWI 
  2 Peyton Rollins            04 Cambridge Je             28.53   NWI 
  3 River Sampson             04 Velocity Tra             28.81   NWI 
  4 Tyanza White-Hall         04 Harlem Child             29.51   NWI 
  5 Sania Kuylen              04 Metro Eagles             29.53   NWI 
  6 Deja Young                04 Windbreakers             29.63   NWI 
  7 Tahillah Bertram          04 Jeuness TC               31.06   NWI 
  8 Ariann Robinson           04 Unattached               31.52   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 11 years old
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Emily St Louis            04 Club44                 1:04.74   4 
  2 Jamilah Jackson           04 Jeuness TC             1:04.89   4 
  3 Peyton Rollins            04 Cambridge Je           1:05.30   4 
  4 Maameyaa Nyinah           04 Elite Runner           1:05.73   4 
  5 Sania Kuylen              04 Metro Eagles           1:06.66   4 
  6 Jada Mia Puryear          04 Plainfield T           1:07.06   4 
  7 River Sampson             04 Velocity Tra           1:08.12   3 
  8 Kaylah Hill               04 Jeuness TC             1:09.00   4 
  9 Allahjah Young-Bey        04 Elite Runner           1:09.08   3 
 10 Ariann Robinson           04 Unattached             1:09.55   3 
 11 Ashleigh Gonzalez         04 Zodiacs Trac           1:09.92   4 
 12 Fiona Carter              04 Windbreakers           1:11.60   3 
 13 Kierra Lewis              04 Baldwin Blaz           1:11.82   3 
 14 Saniah Billups            04 Plainfield T           1:12.21   3 
 15 Bianca Staples            04 Mhc Green Wa           1:12.39   1 
 16 Sofia Whelchel            04 Danbury Yout           1:13.48   2 
 17 Nyla Valentine            04 Windbreakers           1:13.92   2 
 18 Raine Samuels             04 Zodiacs Trac           1:14.18   3 
 19 Antoinette Galloway       04 Novastarz              1:14.57   2 
 20 Zoe Bowman                04 Danbury Yout           1:15.98   2 
 21 Jayda Clarke              04 Central Ct J           1:16.66   2 
 22 Celine-Jada Brown         04 Plainfield T           1:17.44   2 
 23 Asia Adkison              04 Elite Runner           1:18.12   2 
 24 Jahmilia Dennis           04 V-Tesse Trac           1:18.72   3 
 25 Avionne Barnes            04 Panther Nati           1:21.35   3 
 26 Genesis Nunn              04 Team East Or           1:22.76   1 
 27 Nia Solomon               04 Eye Catchers           1:24.25   2 
 28 Erin Filipowicz           04 Jersey City            1:26.99   1 
 29 Adrieanna Lustin          04 Team East Or           1:27.34   1 
 
Girls 800 Meter Run 11 years old
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Emily St Louis            04 Club44                 2:29.72   2 
  2 Maameyaa Nyinah           04 Elite Runner           2:32.33   2 
  3 Amari Lallemand           04 Jeuness TC             2:33.69   2 
  4 Kaylah Hill               04 Jeuness TC             2:39.91   2 
  5 Jada Mia Puryear          04 Plainfield T           2:40.27   2 
  6 Jamilah Jackson           04 Jeuness TC             2:45.68   2 
  7 Siena Muccini             04 Tsc Aau                2:47.82   2 
  8 Allahjah Young-Bey        04 Elite Runner           2:47.83   2 
  9 Ava-Louise Kennedy        04 Novastarz              2:53.69   2 
 10 Ashleigh Gonzalez         04 Zodiacs Trac           2:54.45   1 
 11 Samarah Bermudez          04 Awesome Powe           3:01.58   2 
 12 Kya Dyous-Goulden         04 Cambridge Je           3:03.11   1 
 13 Avionne Barnes            04 Panther Nati           3:03.77   2 
 14 Hannah Schuler            04 Central Ct J           3:04.19   1 
 15 Asia Adkison              04 Elite Runner           3:07.16   1 
 16 Laura Liebowitz           04 495 Track Cl           3:13.23   1 
 
Girls 1500 Meter Run 11 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Emily St Louis            04 Club44                 5:03.95  
  2 Maameyaa Nyinah           04 Elite Runner           5:06.98  
  3 Amari Lallemand           04 Jeuness TC             5:11.54  
  4 Siena Muccini             04 Tsc Aau                5:21.86  
  5 Allahjah Young-Bey        04 Elite Runner           5:47.07  
  6 Sydney Haywood            04 Unattached             5:53.92  
  7 Kya Dyous-Goulden         04 Cambridge Je           5:53.96  
  8 Hannah Schuler            04 Central Ct J           5:56.91  
  9 Avionne Barnes            04 Panther Nati           6:01.19  
 10 Samarah Bermudez          04 Awesome Powe           6:03.88  
 11 Ashleigh Gonzalez         04 Zodiacs Trac           6:10.10  
 
Girls 3000 Meter Run 11 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Siena Muccini             04 Tsc Aau               11:06.73  
 
Girls 80 Meter Hurdles 11 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Brinesha Bain             04 Jeuness TC               15.62q  NWI 
  2 Sania Kuylen              04 Metro Eagles             15.81q  NWI 
  3 Abigail Jefferies         04 Metro Eagles             16.74q  NWI 
  4 Antoinette Galloway       04 Novastarz                16.84q  NWI 
  5 Rowan Houston             04 White Plains             17.92q  NWI 
  6 Grace Adeyeye             04 Novastarz                19.13q  NWI 
  7 Kiera Sleiman             04 Quincy Stars             19.80q  NWI 
  8 Hannah Huntington         04 Danbury Yout             22.55q  NWI 
 
Girls 80 Meter Hurdles 11 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Sania Kuylen              04 Metro Eagles             15.45   NWI 
  2 Antoinette Galloway       04 Novastarz                15.98   NWI 
  3 Brinesha Bain             04 Jeuness TC               16.07   NWI 
  4 Abigail Jefferies         04 Metro Eagles             16.75   NWI 
  5 Rowan Houston             04 White Plains             16.81   NWI 
  6 Kiera Sleiman             04 Quincy Stars             17.05   NWI 
  7 Grace Adeyeye             04 Novastarz                17.76   NWI 
  8 Hannah Huntington         04 Danbury Yout             23.65   NWI 
 
Girls High Jump 11 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bianca Staples            04 Mhc Green Wa           4-06.00      1.37m 
  2 Kiera Sleiman             04 Quincy Stars           4-02.00      1.27m 
  3 Sierra Barnette           04 Unattached             3-10.00      1.16m 
  4 Kaylee Sleiman            04 Quincy Stars          J3-10.00      1.16m 
  5 Jaliah Rodriguez          04 Unattached             3-08.00      1.11m 
  6 Zoe Bowman                04 Danbury Yout           3-06.00      1.06m 
  7 Hannah Huntington         04 Danbury Yout           3-02.00      0.96m 
  8 Briana Gilliard           04 Danbury Yout           3-00.00      0.91m 
 
Girls Long Jump 11 years old
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Kiera Sleiman             04 Quincy Stars          12-10.00   NWI     3.91m 
  2 Sofia Whelchel            04 Danbury Yout          12-06.50   NWI     3.82m 
  3 Tahillah Bertram          04 Jeuness TC            12-06.00   NWI     3.81m 
  4 Bayliss Simon             04 Morris Count          12-03.00   NWI     3.73m 
  5 Jaliah Rodriguez          04 Unattached            12-02.00   NWI     3.70m 
  6 Sierra Barnette           04 Unattached            11-09.50   NWI     3.59m 
  7 Grace Adeyeye             04 Novastarz             11-07.50   NWI     3.54m 
  8 Rowan Houston             04 White Plains          11-05.00   NWI     3.47m 
  9 Gabrielle Robinson        04 Jeuness TC            11-04.00   NWI     3.45m 
 10 Abigail Jefferies         04 Metro Eagles          11-02.00   NWI     3.40m 
 11 Sjodin Fedikovich         04 Ct Hawks Tra          10-09.50   NWI     3.28m 
 12 Brooke Duquette           04 Haverhill El          10-09.00   NWI     3.27m 
 12 Sydni Bell                04 Viper Tc              10-09.00   NWI     3.27m 
 12 Jasmine Lee               04 Cambridge Je          10-09.00   NWI     3.27m 
 15 Renee Jones               04 White Plains          10-08.00   NWI     3.25m 
 16 Kaylee Sleiman            04 Quincy Stars           9-09.00   NWI     2.97m 
 17 Zora Walton               04 Cambridge Je           8-05.00   NWI     2.56m 
 
Girls Shot Put 6 lbs 11 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Olivia Prescott           04 Transy East           30-10.25      9.40m 
  2 Erin Karaway              04 Unattached            25-08.00      7.82m 
  3 Alicia Red                04 Central Ct J          22-05.25      6.83m 
  4 Cadine Dennison           04 Eye Catchers          21-11.75      6.69m 
  5 Abigail Jefferies         04 Metro Eagles          19-01.75      5.83m 
  6 Nia Brown                 04 Unity Expres          19-01.00      5.81m 
  7 Ravae Thomas              04 Zodiacs Trac          18-06.25      5.64m 
  8 Candace Guthrie           04 Windbreakers          18-00.00      5.48m 
  9 Kenya Banister            04 Transy East           17-10.00      5.43m 
 10 Sjodin Fedikovich         04 Ct Hawks Tra          16-07.25      5.06m 
 
Girls Discus Throw 1.0 Kg 11 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Olivia Prescott           04 Transy East              62-09     19.12m 
  2 Erin Karaway              04 Unattached               56-08     17.27m 
  3 Alicia Red                04 Central Ct J             44-07     13.58m 
 
Girls Javelin Throw Turbo (400 g 11 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sjodin Fedikovich         04 Ct Hawks Tra             68-04     20.82m 
  2 Olivia Prescott           04 Transy East              58-00     17.67m 
  3 Sierra Barnette           04 Unattached               52-07     16.02m 
  4 Sydni Bell                04 Viper Tc                 49-07     15.11m 
  5 Alicia Red                04 Central Ct J             42-10     13.05m 
  6 Renee Jones               04 White Plains             39-00     11.88m 
  7 Kaylee Sleiman            04 Quincy Stars             38-01     11.60m 
  8 Kenya Banister            04 Transy East              33-00     10.05m 
  9 Candace Guthrie           04 Windbreakers             26-08      8.12m 
 10 Ravae Thomas              04 Zodiacs Trac             24-07      7.49m 
 -- Jodi-Kay Ormsby           04 Zodiacs Trac              FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run 11 years old Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sania Kuylen              04 Metro Eagles           2:45.28     514
  2 Rowan Houston             04 White Plains           3:12.16     260
  3 Sjodin Fedikovich         04 Ct Hawks Tra           3:32.45     123
  4 Abigail Jefferies         04 Metro Eagles           3:37.65      96
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 80 Meter Hurdles 11 years old Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Abigail Jefferies         04 Metro Eagles             17.63   NWI    403
  2 Rowan Houston             04 White Plains             19.90   NWI    204
  3 Sjodin Fedikovich         04 Ct Hawks Tra             20.59   NWI    156
 -- Sania Kuylen              04 Metro Eagles                DQ   NWI 
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls High Jump 11 years old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sania Kuylen              04 Metro Eagles             1.16m    3-09.50    275
  1 Rowan Houston             04 White Plains             1.16m    3-09.50    275
  3 Sjodin Fedikovich         04 Ct Hawks Tra             1.06m    3-05.75    188
  4 Abigail Jefferies         04 Metro Eagles             1.01m    3-03.75    149
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls Long Jump 11 years old Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Sania Kuylen              04 Metro Eagles             3.83m   NWI  12-06.75    270
  2 Sjodin Fedikovich         04 Ct Hawks Tra             3.37m   NWI  11-00.75    174
  3 Abigail Jefferies         04 Metro Eagles             3.28m   NWI  10-09.25    157
  4 Rowan Houston             04 White Plains             3.25m   NWI  10-08.00    151
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put 11 years old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Abigail Jefferies         04 Metro Eagles             5.38m   17-08.00    232
  2 Sjodin Fedikovich         04 Ct Hawks Tra             4.54m   14-10.75    180
  3 Rowan Houston             04 White Plains             4.34m   14-03.00    167
  4 Sania Kuylen              04 Metro Eagles             4.02m   13-02.25    147
 
Girls Outdoor Pentathlon 11 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sania Kuylen              04 Metro Eagles              1206  
  2 Rowan Houston             04 White Plains               900  
  3 Abigail Jefferies         04 Metro Eagles               816  
  4 Sjodin Fedikovich         04 Ct Hawks Tra               687  
 
Girls 1500 Meter Race Walk 11 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sydney Savickis           04 495 Track Cl          10:01.66  
  2 Jodi-Kay Ormsby           04 Zodiacs Trac          10:21.56  
  3 Ravae Thomas              04 Zodiacs Trac          10:35.41  
 
Girls 100 Meter Dash 12 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Kayce Darby               03 Bergen Count             13.62q  NWI  4 
  2 Zahra Kelsey              03 Awesome Powe             13.74q  NWI  2 
  3 Danielle Jackson          03 Velocity Tra             13.97q  NWI  1 
  4 Khalyse Benjamin          03 Awesome Powe             13.99q  NWI  3 
  5 Saiah Tagoe               03 Lightning Tr             14.01q  NWI  3 
  6 Alanni Cannon             03 Jeuness TC               14.04q  NWI  4 
  7 Amor Sanders              03 Unattached               14.08q  NWI  3 
  8 Tatianna Kistner          03 495 Track Cl             14.10q  NWI  1 
  9 Cianna Jobe               03 Novastarz                14.11q  NWI  2 
 10 Lisha McKenzie            03 Velocity Tra             14.34   NWI  2 
 11 Jada Mora                 03 Zodiacs Trac             14.51   NWI  4 
 12 Kimora Johnson            03 Comets Track             14.55   NWI  2 
 13 Rahkiyyah Browne          03 Generation N             14.61   NWI  4 
 14 Ciara Sanchez             03 Rde                      14.63   NWI  4 
 15 Bailey Kolaras            03 Unity Expres             14.90   NWI  3 
 16 Destiny Van Ness          03 Unity Expres             14.92   NWI  1 
 17 Lauren Roy                03 Central Ct J             15.06   NWI  1 
 18 Fallon Wilcox             03 Supersonics              15.18   NWI  1 
 19 Aleisha Medley            03 Novastarz                15.19   NWI  2 
 20 Danasia Toney             03 Unattached               15.35   NWI  2 
 21 Elizabeth Barnett         03 Supersonics              15.44   NWI  1 
 22 Aliana Carey              03 Dashing Diva             15.52   NWI  3 
 23 Deanna Lindo              03 Novastarz                15.59   NWI  2 
 24 Alice Aloo                03 Eye Catchers             16.04   NWI  4 
 25 Anaya Accely              03 Novastarz                16.10   NWI  4 
 26 Yvonne Lee                03 Metropolis L             16.23   NWI  2 
 27 Tarae Stevens             03 Awesome Powe             16.32   NWI  1 
 28 Sierra Forrester          03 Novastarz                17.17   NWI  4 
 
Girls 100 Meter Dash 12 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Kayce Darby               03 Bergen Count             13.33   NWI 
  2 Zahra Kelsey              03 Awesome Powe             13.52   NWI 
  3 Saiah Tagoe               03 Lightning Tr             13.67   NWI 
  4 Alanni Cannon             03 Jeuness TC               13.90   NWI 
  5 Danielle Jackson          03 Velocity Tra             13.98   NWI 
  6 Khalyse Benjamin          03 Awesome Powe             13.99   NWI 
  7 Amor Sanders              03 Unattached               14.08   NWI 
  8 Tatianna Kistner          03 495 Track Cl             14.19   NWI 
  9 Cianna Jobe               03 Novastarz                14.80   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 12 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jaiden Hasan              03 Bergen Count             27.15q  NWI  5 
  2 Zahra Kelsey              03 Awesome Powe             27.35q  NWI  4 
  3 Kayce Darby               03 Bergen Count             27.49q  NWI  3 
  4 Danielle Jackson          03 Velocity Tra             27.50q  NWI  4 
  5 Andrea Mcpherson          03 Baldwin Blaz             27.69q  NWI  1 
  6 Jadah Fitzgerald          03 Awesome Powe             27.81q  NWI  5 
  7 Kaylee Hammond            03 Jeuness TC               27.91q  NWI  3 
  8 Khalyse Benjamin          03 Awesome Powe             28.11q  NWI  4 
  9 Amor Sanders              03 Unattached               28.29q  NWI  5 
 10 Kayla Mathieu             03 Metropolis T             28.36   NWI  2 
 11 Saiah Tagoe               03 Lightning Tr             28.37   NWI  1 
 12 Jasmyn Phillips           03 Unattached               28.52   NWI  2 
 13 Cianna Jobe               03 Novastarz                28.98   NWI  3 
 14 Tatianna Kistner          03 495 Track Cl             28.99   NWI  3 
 15 Destiny Van Ness          03 Unity Expres             29.07   NWI  2 
 16 Jada Mora                 03 Zodiacs Trac             29.21   NWI  3 
 17 Mianci Charles            03 Cambridge Je             29.26   NWI  2 
 18 Courtney Lambright        03 Metropolis T             29.56   NWI  5 
 19 Avery Jordan              03 Unity Expres             29.68   NWI  4 
 20 Kimora Johnson            03 Comets Track             29.80   NWI  1 
 21 Jourdan Garnett           03 Generation Y             29.81   NWI  1 
 22 Bailey Kolaras            03 Unity Expres             29.84   NWI  1 
 23 Rahkiyyah Browne          03 Generation N             29.87   NWI  4 
 24 Ciara Sanchez             03 Rde                      30.01   NWI  5 
 25 Amelia Walters            03 Haverhill El             30.14   NWI  4 
 26 Lisha McKenzie            03 Velocity Tra             30.17   NWI  5 
 27 Leniah Hazel              03 Metro Eagles             30.62   NWI  1 
 28 Elizabeth Barnett         03 Supersonics              30.98   NWI  5 
 29 Nikeya Registe            03 Central Ct J             31.01   NWI  2 
 30 Aliana Carey              03 Dashing Diva             31.07   NWI  2 
 31 Shamiah Jenkins           03 Cambridge Je             31.20   NWI  5 
 32 Fallon Wilcox             03 Supersonics              31.30   NWI  4 
 33 Deanna Lindo              03 Novastarz                31.46   NWI  3 
 34 Kelsey Dixon              03 Dashing Diva             31.80   NWI  2 
 35 Ruby Hibbert              03 Windbreakers             32.24   NWI  3 
 36 Lyric Miller              03 Ct Hawks Tra             32.38   NWI  1 
 37 Destiny Perez             03 Elite Runner             32.55   NWI  2 
 38 Alanna Jarrett            03 White Plains             33.25   NWI  5 
 39 Tarae Stevens             03 Awesome Powe             33.38   NWI  4 
 40 Sierra Forrester          03 Novastarz                35.28   NWI  3 
 41 Samantha Donoghue         03 Haverhill El             39.57   NWI  2 
 
Girls 200 Meter Dash 12 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Jaiden Hasan              03 Bergen Count             27.58   NWI 
  2 Zahra Kelsey              03 Awesome Powe             27.60   NWI 
  3 Jadah Fitzgerald          03 Awesome Powe             28.00   NWI 
  4 Andrea Mcpherson          03 Baldwin Blaz             28.01   NWI 
  5 Kayce Darby               03 Bergen Count             28.24   NWI 
  6 Kaylee Hammond            03 Jeuness TC               28.30   NWI 
  7 Danielle Jackson          03 Velocity Tra             28.33   NWI 
  8 Khalyse Benjamin          03 Awesome Powe             28.65   NWI 
  9 Amor Sanders              03 Unattached               29.31   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 12 years old
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Alanna Smith              03 Danbury Yout           1:01.71   5 
  2 Marcia Ojo                03 Unity Expres           1:02.95   5 
  3 Kaylee Hammond            03 Jeuness TC             1:03.01   5 
  4 Andrea Mcpherson          03 Baldwin Blaz           1:03.03   4 
  5 Kayla Mathieu             03 Metropolis T           1:03.60   5 
  6 Sydney Roach              03 Plainfield T           1:03.96   5 
  7 Trinity Tiwari            03 Bergen Count           1:05.02   5 
  8 Danielle Jackson          03 Velocity Tra           1:05.56   5 
  9 Nyia White                03 Ct Hawks Tra           1:05.96   5 
 10 Mianci Charles            03 Cambridge Je           1:05.97   4 
 11 Jadah Fitzgerald          03 Awesome Powe           1:06.31   4 
 12 Alanni Cannon             03 Jeuness TC             1:06.39   4 
 13 Lamia Williams            03 Harlem Child           1:07.04   4 
 14 Amelia Walters            03 Haverhill El           1:07.35   4 
 15 Tiara Wilson              03 Comets Track           1:10.36   4 
 16 Amor Sanders              03 Unattached             1:10.57   4 
 17 Kelsey Dixon              03 Dashing Diva           1:11.31   3 
 18 Avery Jordan              03 Unity Expres           1:11.42   3 
 19 Destiny Perez             03 Elite Runner           1:11.94   3 
 20 Shamiah Jenkins           03 Cambridge Je           1:12.23   3 
 21 Jourdan Garnett           03 Generation Y           1:12.40   4 
 22 Tatianna Kistner          03 495 Track Cl           1:12.63   3 
 23 Rahkiyyah Browne          03 Generation N           1:12.74   2 
 24 Saiah Tagoe               03 Lightning Tr           1:12.89   5 
 25 Tiffany Taveras           03 Novastarz              1:13.51   1 
 26 Aliana Carey              03 Dashing Diva           1:13.53   2 
 27 Phoenix Taylor            03 Nhagtc                 1:13.72   3 
 28 Ciara Sanchez             03 Rde                    1:15.10   2 
 29 Katie Trombley            03 Tromnadoes             1:15.59   3 
 30 Emma Cerra                03 Morris Count           1:15.92   3 
 31 Brea Johnson              03 Transy East            1:16.77   1 
 32 Makayla Woolward          03 Novastarz              1:17.21   2 
 33 Amirah Beasley            03 Eye Catchers           1:17.29   2 
 34 Lyric Miller              03 Ct Hawks Tra           1:18.14   2 
 35 Gillian Schonenberg       03 Unattached             1:20.23   1 
 36 Elizabeth Barnett         03 Supersonics            1:20.62   2 
 
Girls 800 Meter Run 12 years old
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Marcia Ojo                03 Unity Expres           2:26.34   2 
  2 Alanna Smith              03 Danbury Yout           2:27.50   2 
  3 Lauryn Heskin             03 Tsc Aau                2:28.69   2 
  4 Nyia White                03 Ct Hawks Tra           2:28.99   2 
  5 Sydney Roach              03 Plainfield T           2:33.91   2 
  6 Amelia Walters            03 Haverhill El           2:37.05   2 
  7 Lamia Williams            03 Harlem Child           2:41.49   2 
  8 Tiara Wilson              03 Comets Track           2:52.03   2 
  8 Nikeya Registe            03 Central Ct J           2:52.03   2 
 10 Makayla Woolward          03 Novastarz              2:57.72   1 
 11 Kelsey Dixon              03 Dashing Diva           3:00.18   2 
 12 Emma Cerra                03 Morris Count           3:00.91   1 
 13 Tiffany Taveras           03 Novastarz              3:03.16   1 
 14 Phoenix Taylor            03 Nhagtc                 3:07.90   1 
 15 Vivian Mendez             03 Danbury Yout           3:10.53   1 
 16 Destiny Perez             03 Elite Runner           3:12.28   2 
 17 Alivia Bulman             03 Haverhill El           3:13.95   1 
 
Girls 1500 Meter Run 12 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lauryn Heskin             03 Tsc Aau                4:54.55  
  2 Vivian Mcmahon            03 Cambridge Je           5:05.00  
  3 Madison Mcdonald          03 Jeuness TC             5:14.17  
  4 Daphne Peterson           03 Central Ct J           5:30.57  
  5 Morgan Daley              03 Plainfield T           5:39.54  
  6 Tiara Wilson              03 Comets Track           5:58.34  
  7 Abigail Palmer            03 Central Ct J           6:18.28  
  8 Alivia Bulman             03 Haverhill El           6:20.70  
 
Girls 3000 Meter Run 12 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lauryn Heskin             03 Tsc Aau               10:39.52  
  2 Madison Mcdonald          03 Jeuness TC            11:29.92  
  3 Morgan Daley              03 Plainfield T          11:45.09  
  4 Daphne Peterson           03 Central Ct J          12:25.36  
  5 Alivia Bulman             03 Haverhill El          13:59.51  
 
Girls 80 Meter Hurdles 12 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Nia Christie              03 Ct Hawks Tra             13.69q  NWI  2 
  2 Lisha McKenzie            03 Velocity Tra             13.70q  NWI  1 
  3 Jasmyn Phillips           03 Unattached               13.87q  NWI  1 
  4 Jada Mora                 03 Zodiacs Trac             14.27q  NWI  2 
  5 Aleisha Medley            03 Novastarz                15.24q  NWI  2 
  6 Courtney Lambright        03 Metropolis T             16.27q  NWI  1 
  7 Avery Jordan              03 Unity Expres             16.62q  NWI  1 
  8 Fallon Wilcox             03 Supersonics              16.67q  NWI  1 
  9 Phoenix Taylor            03 Nhagtc                   16.89q  NWI  2 
 10 Leniah Hazel              03 Metro Eagles             16.94   NWI  2 
 11 Anaya Accely              03 Novastarz                18.34   NWI  1 
 
Girls 80 Meter Hurdles 12 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Jasmyn Phillips           03 Unattached               13.50   NWI 
  2 Lisha McKenzie            03 Velocity Tra             13.60   NWI 
  3 Nia Christie              03 Ct Hawks Tra             13.80   NWI 
  4 Jada Mora                 03 Zodiacs Trac             14.57   NWI 
  5 Aleisha Medley            03 Novastarz                15.09   NWI 
  6 Avery Jordan              03 Unity Expres             15.42   NWI 
  7 Courtney Lambright        03 Metropolis T             15.77   NWI 
  8 Fallon Wilcox             03 Supersonics              15.96   NWI 
 
Girls 4x100 Meter Relay 12 years old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Bergen County Xpress  'A'                             54.48  
     1) Jaiden Hasan 03                 2) Kayce Darby 03                 
     3) Kayla Brito 04                  4) Trinity Tiwari 03              
  2 Awesome Power Track Club  'A'                         54.58  
     1) Jadah Fitzgerald 03             2) Khalyse Benjamin 03            
     3) Samarah Bermudez 04             4) Tarae Stevens 03               
     5) Zahra Kelsey 03                 6)                                
  3 Windbreakers Track And Field C  'A'                   58.18  
     1) Deja Young 04                   2) Fiona Carter 04                
     3) Nyla Valentine 04               4) Ruby Hibbert 03                
  4 Novastarz  'A'                                      1:00.09  
     1) Aleisha Medley 03               2) Anaya Accely 03                
     3) Arianna Rhames 03               4) Deanna Lindo 03                
     5) Makayla Woolward 03             6) Sierra Forrester 03            
  5 Bergen County Xpress  'B'                           1:02.66  
     1) Angela Santana 03               2) Angelice Laboy 03              
     3) Ashanti Lifsey 04               4) Madison Voyd 04                
  6 Eye Catchers Track Club  'A'                        1:03.37  
     1) Alice Aloo 03                   2) Amirah Beasley 03              
     3) Cadine Dennison 04              4) Nia Solomon 04                 
  7 Jersey City Panthers  'A'                           1:07.39  
     1) Alexia Sanchez 04               2) Corrine Brown 04               
     3) Erin Filipowicz 04              4) Gabrielle Loncke 04            
 
Girls 4x400 Meter Relay 12 years old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Bergen County Xpress  'A'                           4:43.41  
     1) Angela Santana 03               2) Jaiden Hasan 03                
     3) Madison Voyd 04                 4) Trinity Tiwari 03              
  2 Central Ct Jaguars  'A'                             4:44.47  
     1) Daphne Peterson 03              2) Jadyn Gibson 03                
     3) Lauren Roy 03                   4) Nikeya Registe 03              
  3 Danbury Youth Track And Field  'A'                  4:50.87  
     1) Alanna Smith 03                 2) Briana Gilliard 04             
     3) Sofia Whelchel 04               4) Zoe Bowman 04                  
     5) Vivian Mendez 03                6)                                
  4 White Plains Future Stars  'A'                      5:18.51  
     1) Alanna Jarrett 03               2) Renee Jones 04                 
     3) Rina Stanghellini 04            4) Rowan Houston 04               
  5 Bergen County Xpress  'B'                           5:50.70  
     1) Angelice Laboy 03               2) Ashanti Lifsey 04              
     3) Kayla Brito 04                  4) Noelle Osborne 03              
  6 Jersey City Panthers  'A'                           5:59.88  
     1) Alexia Sanchez 04               2) Corrine Brown 04               
     3) Erin Filipowicz 04              4) Gabrielle Loncke 04            
 -- Novastarz  'A'                                           DQ  
     1) Antoinette Galloway 04          2) Ava-Louise Kennedy 04          
     3) Cianna Jobe 03                  4) Egypt Toussaint 04             
     5) Tiffany Taveras 03              6)                                
 
Girls 4x800 Meter Relay 12 years old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Plainfield Tsunami TC - Aau  'A'                   11:00.29  
     1) Aniyah Charles 04               2) Jada Mia Puryear 04            
     3) Morgan Daley 03                 4) Sydney Roach 03                
     5) Saniah Billups 04               6)                                
 
Girls High Jump 12 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nia Christie              03 Ct Hawks Tra           4-08.00      1.42m 
  2 Lauren Roy                03 Central Ct J           4-00.00      1.21m 
  3 Aliyah Thomas             03 Plainfield T           3-00.00      0.91m 
 
Girls Long Jump 12 years old
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Nia Christie              03 Ct Hawks Tra          14-07.00   NWI     4.44m 
  2 Jasmyn Phillips           03 Unattached            13-00.50   NWI     3.97m 
  3 Leniah Hazel              03 Metro Eagles          12-10.00   NWI     3.91m 
  4 Courtney Lambright        03 Metropolis T          11-10.00   NWI     3.60m 
  5 Abigail Palmer            03 Central Ct J          11-09.50   NWI     3.59m 
  6 Brea Johnson              03 Transy East           11-06.25   NWI     3.51m 
  7 Aliyah Thomas             03 Plainfield T          11-06.00   NWI     3.50m 
  8 Shamiah Jenkins           03 Cambridge Je          10-09.00   NWI     3.27m 
  8 Danasia Toney             03 Unattached            10-09.00   NWI     3.27m 
 10 Destiny Van Ness          03 Unity Expres          10-02.50   NWI     3.11m 
 11 Ruby Hibbert              03 Windbreakers          10-02.00   NWI     3.09m 
 12 Amirah Beasley            03 Eye Catchers           9-05.00   NWI     2.87m 
 13 Samantha Donoghue         03 Haverhill El           8-02.50   NWI     2.50m 
 
Girls Shot Put 6 lbs 12 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alyssa Campbell           03 Mysprintclub          29-11.00      9.11m 
  2 Leah Moore                03 Ct Hawks Tra          28-07.75      8.73m 
  3 Jordan Somerville         03 Mysprintclub          25-08.50      7.83m 
  4 Angela Santana            03 Bergen Count          24-00.00      7.31m 
  5 Yvonne Lee                03 Metropolis L          20-11.00      6.37m 
  6 Noelle Osborne            03 Bergen Count          20-01.00      6.12m 
  7 Jacey Riley               03 Nhagtc                17-00.25      5.18m 
 
Girls Discus Throw 1.0 Kg 12 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alyssa Campbell           03 Mysprintclub             72-06     22.09m 
  2 Leah Moore                03 Ct Hawks Tra          68-01.50     20.76m 
  3 Jordan Somerville         03 Mysprintclub          63-03.50     19.29m 
  4 Jadyn Gibson              03 Central Ct J             52-06     16.00m 
 
Girls Javelin Throw Turbo (400 g 12 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gillian Schonenberg       03 Unattached               56-00     17.06m 
  2 Jadyn Gibson              03 Central Ct J             48-00     14.63m 
  3 Noelle Osborne            03 Bergen Count             39-00     11.88m 
  3 Samantha Donoghue         03 Haverhill El             39-00     11.88m 
  5 Yvonne Lee                03 Metropolis L             35-00     10.66m 
  6 Alanna Jarrett            03 White Plains             29-00      8.83m 
  7 Jacey Riley               03 Nhagtc                   28-00      8.53m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run 12 years old Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nia Christie              03 Ct Hawks Tra           2:50.42     459
  2 Courtney Lambright        03 Metropolis T           2:54.39     419
  3 Aliyah Thomas             03 Plainfield T           3:09.90     279
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 80 Meter Hurdles 12 years old Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Nia Christie              03 Ct Hawks Tra             14.68   NWI    751
  2 Courtney Lambright        03 Metropolis T             16.24   NWI    555
  3 Aliyah Thomas             03 Plainfield T             17.07   NWI    462
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls High Jump 12 years old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nia Christie              03 Ct Hawks Tra             1.42m    4-07.75    534
  2 Aliyah Thomas             03 Plainfield T             1.37m    4-06.00    481
 -- Courtney Lambright        03 Metropolis T                NH            
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls Long Jump 12 years old Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Nia Christie              03 Ct Hawks Tra             4.54m   NWI  14-10.75    438
  2 Aliyah Thomas             03 Plainfield T             3.98m   NWI  13-00.75    303
  3 Courtney Lambright        03 Metropolis T             3.87m   NWI  12-08.50    279
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put 12 years old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nia Christie              03 Ct Hawks Tra             8.59m   28-02.25    438
  2 Aliyah Thomas             03 Plainfield T             6.70m   21-11.75    316
  3 Courtney Lambright        03 Metropolis T             6.60m   21-08.00    309
 
Girls Outdoor Pentathlon 12 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nia Christie              03 Ct Hawks Tra              2340  
  2 Aliyah Thomas             03 Plainfield T              1607  
  3 Courtney Lambright        03 Metropolis T              1310  
 
Girls 100 Meter Dash 13 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Chidumga Nkulume          02 Lightning Tr             12.86q  NWI  5 
  2 Whitney Janes             02 Metropolis T             13.36q  NWI  4 
  3 Micah Wright              02 Team Nwk                 13.58q  NWI  3 
  4 Stephanie Graves          02 Novastarz                13.74q  NWI  5 
  5 Shantae Leach             02 Velocity Tra             13.82q  NWI  5 
  6 Jamila Johnson            02 Metro Eagles             13.86q  NWI  3 
  6 Nia Williams              02 Comets Track             13.86q  NWI  1 
  8 Tyrejanae Griffin         02 Transy East              13.88q  NWI  2 
  9 Kaori Tate                02 Cambridge Je             13.89q  NWI  2 
 10 Tiana Richards            02 Bronx Tigers             13.89   NWI  4 
 11 Ka'Mani Brown             02 Unattached               13.98   NWI  2 
 12 Samantha Ivey             02 Country Mill             13.99   NWI  2 
 13 Natalie Dennis            02 Novastarz                14.13   NWI  3 
 14 Kealani Thompson          02 Cambridge Je             14.14   NWI  1 
 15 Trinity Eason             02 Elite Runner             14.15   NWI  5 
 16 Joanne Woolward           02 Novastarz                14.18   NWI  5 
 17 Emily Van Ness            02 Unity Expres             14.30   NWI  4 
 18 Kendra Todd               02 Zodiacs Trac             14.33   NWI  2 
 19 Blessing Worrie           02 Ruff Kutz                14.34   NWI  3 
 20 Asia Barrett              02 Trenton Trac             14.45   NWI  2 
 21 Jaila Johnson             02 Elite Runner             14.49   NWI  3 
 22 Ayah Kheir                02 Jersey City              14.50   NWI  2 
 23 Adelia Hoffman            02 Team Nwk                 14.54   NWI  1 
 24 Arianna Richards          02 Eye Catchers             14.56   NWI  4 
 25 Kayla Hawkins             02 Unattached               14.59   NWI  1 
 26 Da'Nae Sherman            02 Danbury Yout             14.59   NWI  5 
 27 Paige Kennedy             02 Metropolis T             14.83   NWI  3 
 28 Morgan Fisher             02 Generation N             14.97   NWI  1 
 29 Tiyahna Spence            02 Awesome Powe             15.09   NWI  1 
 30 Danielle Francis          02 Windbreakers             15.17   NWI  1 
 31 Meilee Kry                02 Danbury Yout             15.18   NWI  4 
 32 Danielle Mundle           02 Generation Y             15.52   NWI  3 
 33 Rafayah Murray            02 Zodiacs Trac             16.23   NWI  4 
 34 Kyra Manning              02 Zodiacs Trac             16.28   NWI  3 
 35 Cassidy Garcia            02 Central Ct J             17.13   NWI  5 
 36 Harini Vel                02 Danbury Yout             17.61   NWI  5 
 
Girls 100 Meter Dash 13 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Chidumga Nkulume          02 Lightning Tr             12.87   NWI 
  2 Whitney Janes             02 Metropolis T             13.20   NWI 
  3 Micah Wright              02 Team Nwk                 13.38   NWI 
  4 Tyrejanae Griffin         02 Transy East              13.47   NWI 
  5 Nia Williams              02 Comets Track             13.58   NWI 
  6 Kaori Tate                02 Cambridge Je             13.59   NWI 
  7 Shantae Leach             02 Velocity Tra             13.74   NWI 
  8 Stephanie Graves          02 Novastarz                13.77   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 13 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Chidumga Nkulume          02 Lightning Tr             25.97q  NWI  5 
  2 Micah Wright              02 Team Nwk                 27.15q  NWI  3 
  3 Tiana Richards            02 Bronx Tigers             27.23q  NWI  2 
  4 Whitney Janes             02 Metropolis T             27.24q  NWI  4 
  5 Nia Williams              02 Comets Track             27.26q  NWI  5 
  6 Anjoli Mathew             02 Metropolis T             27.59q  NWI  1 
  7 Kaori Tate                02 Cambridge Je             27.81q  NWI  2 
  8 Shantae Leach             02 Velocity Tra             27.83q  NWI  5 
  9 Ka'Mani Brown             02 Unattached               27.88q  NWI  1 
 10 Jamila Johnson            02 Metro Eagles             27.94   NWI  4 
 11 Tyrejanae Griffin         02 Transy East              28.11   NWI  5 
 12 Camryn Beckford           02 Baldwin Blaz             28.23   NWI  2 
 13 Tiffany Graves            02 Novastarz                28.29   NWI  3 
 14 Joanne Woolward           02 Novastarz                28.43   NWI  5 
 15 Asia Barrett              02 Trenton Trac             28.89   NWI  1 
 16 Emily Van Ness            02 Unity Expres             28.93   NWI  4 
 17 Kayla Hawkins             02 Unattached               28.95   NWI  3 
 18 Kealani Thompson          02 Cambridge Je             29.24   NWI  4 
 19 Blessing Worrie           02 Ruff Kutz                29.36   NWI  1 
 20 Samantha Ivey             02 Country Mill             29.46   NWI  4 
 21 Ayah Kheir                02 Jersey City              29.50   NWI  2 
 22 Da'Nae Sherman            02 Danbury Yout             29.52   NWI  1 
 23 Deana Lynch               02 Novastarz                29.73   NWI  3 
 24 Jaila Johnson             02 Elite Runner             29.83   NWI  2 
 25 Danielle Mundle           02 Generation Y             29.92   NWI  3 
 26 Morgan Fisher             02 Generation N             30.09   NWI  3 
 27 Patricia Brown            02 Nhagtc                   30.17   NWI  4 
 28 Paige Kennedy             02 Metropolis T             30.31   NWI  2 
 29 Deanna Atako              02 V-Tesse Trac             30.41   NWI  5 
 30 Jacqueline Kendall        02 Velocity Tra             30.82   NWI  2 
 31 Danielle Francis          02 Windbreakers             31.75   NWI  3 
 32 Tiyahna Spence            02 Awesome Powe             33.24   NWI  1 
 33 Cassidy Garcia            02 Central Ct J             36.13   NWI  2 
 34 Sofia Sehulster           02 Haverhill El             36.35   NWI  3 
 
Girls 200 Meter Dash 13 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Chidumga Nkulume          02 Lightning Tr             26.56   NWI 
  2 Anjoli Mathew             02 Metropolis T             26.78   NWI 
  3 Micah Wright              02 Team Nwk                 27.50   NWI 
  4 Tiana Richards            02 Bronx Tigers             27.69   NWI 
  5 Nia Williams              02 Comets Track             28.12   NWI 
  6 Kaori Tate                02 Cambridge Je             28.25   NWI 
  7 Shantae Leach             02 Velocity Tra             28.48   NWI 
  8 Ka'Mani Brown             02 Unattached               28.51   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 13 years old
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Felicia Quainoo           02 Elite Runner           1:00.16q  2 
  2 Kadija Soumaoro           02 Harlem Child           1:00.19q  1 
  3 Chidumga Nkulume          02 Lightning Tr           1:00.46q  3 
  4 Victoria Vanriele         02 Plainfield T           1:00.71q  4 
  5 Nyha Butler               02 Metro Eagles           1:01.23q  1 
  6 Trinity Eason             02 Elite Runner           1:01.58q  2 
  7 Ka'Mani Brown             02 Unattached             1:01.87q  4 
  8 Jolea Crearer             02 Plainfield T           1:02.47q  2 
  9 Nia Williams              02 Comets Track           1:03.66q  4 
 10 Shantae Leach             02 Velocity Tra           1:04.52   1 
 11 Zamira Ysaac              02 Elite Runner           1:04.59   4 
 12 Micah Wright              02 Team Nwk               1:04.63   3 
 13 Ashleigh Patterson        02 Plainfield T           1:05.12   1 
 14 Camryn Beckford           02 Baldwin Blaz           1:05.66   4 
 15 Joanne Woolward           02 Novastarz              1:05.85   3 
 16 Olivia Cruickshank        02 Novastarz              1:06.39   2 
 17 Kayla Hawkins             02 Unattached             1:06.65   3 
 18 Hope Hall-Taylor          02 Plainfield T           1:07.30   3 
 19 Adelia Hoffman            02 Team Nwk               1:08.59   4 
 20 Victoria Patterson        02 Metro Eagles           1:09.57   2 
 21 Modesty Griffith          02 Jersey City            1:09.58   1 
 22 Arianna Richards          02 Eye Catchers           1:11.06   1 
 23 Jacqueline Kendall        02 Velocity Tra           1:12.24   3 
 24 Patricia Brown            02 Nhagtc                 1:13.78   1 
 25 Deanna Atako              02 V-Tesse Trac           1:14.18   4 
 26 Meilee Kry                02 Danbury Yout           1:14.98   2 
 27 Taniya Edwards            02 Awesome Powe           1:19.03   1 
 28 Sofia Sehulster           02 Haverhill El           1:23.31   3 
 
Girls 400 Meter Dash 13 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Chidumga Nkulume          02 Lightning Tr           1:00.02  
  2 Nyha Butler               02 Metro Eagles           1:00.19  
  3 Victoria Vanriele         02 Plainfield T           1:00.27  
  4 Kadija Soumaoro           02 Harlem Child           1:00.59  
  5 Felicia Quainoo           02 Elite Runner           1:01.66  
  6 Nia Williams              02 Comets Track           1:02.58  
  6 Ka'Mani Brown             02 Unattached             1:02.58  
  8 Jolea Crearer             02 Plainfield T           1:02.85  
  9 Trinity Eason             02 Elite Runner           1:05.09  
 
Girls 800 Meter Run 13 years old
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Athing Mu                 02 Trenton Trac           2:20.53   2 
  2 Victoria Vanriele         02 Plainfield T           2:23.95   2 
  3 Sophia Muccini            02 Tsc Aau                2:24.65   2 
  4 Felicia Quainoo           02 Elite Runner           2:25.28   2 
  5 Kadija Soumaoro           02 Harlem Child           2:25.87   2 
  6 Trinity Eason             02 Elite Runner           2:27.25   2 
  7 Madison Brown             02 Unattached             2:29.22   2 
  8 Jolea Crearer             02 Plainfield T           2:35.27   2 
  9 Aoife Kenny               02 Tsc Aau                2:35.65   2 
 10 Nyha Butler               02 Metro Eagles           2:38.28   2 
 11 Olivia Cruickshank        02 Novastarz              2:38.58   2 
 12 Serena Ceaser             02 Lightning Tr           2:41.83   2 
 13 Ashleigh Patterson        02 Plainfield T           2:42.34   1 
 14 Anneka Rust               02 Novastarz              2:43.96   1 
 15 Victoria Patterson        02 Metro Eagles           2:52.97   1 
 16 Elena Brennan             02 Nhagtc                 2:55.40   1 
 17 Hope Hall-Taylor          02 Plainfield T           3:00.16   1 
 18 Valerie Fox               02 Danbury Yout           3:00.95   1 
 18 Jacqueline Kendall        02 Velocity Tra           3:00.95   1 
 20 Emilee Becker             02 Tsc Aau                3:01.71   1 
 21 Gabrielle Smith           02 Next Level R           3:02.71   1 
 22 Taniya Edwards            02 Awesome Powe           3:19.25   1 
 23 Jaila Johnson             02 Elite Runner           3:34.46   1 
 
Girls 1500 Meter Run 13 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Athing Mu                 02 Trenton Trac           4:50.74  
  2 Victoria Vanriele         02 Plainfield T           4:53.34  
  3 Aoife Kenny               02 Tsc Aau                4:55.93  
  4 Sophia Muccini            02 Tsc Aau                5:03.66  
  5 Madison Brown             02 Unattached             5:08.91  
  6 Nicole Vanasse            02 Unattached             5:22.90  
  7 Anneka Rust               02 Novastarz              5:37.35  
  8 Serena Ceaser             02 Lightning Tr           5:47.66  
  9 Carlina Bayne             02 Harlem Child           5:48.03  
 10 Emilee Becker             02 Tsc Aau                6:33.29  
 
Girls 3000 Meter Run 13 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Aoife Kenny               02 Tsc Aau               11:41.20  
  2 Julia Moceri              02 Unattached            11:59.21  
  3 Elena Brennan             02 Nhagtc                12:16.40  
  4 Carlina Bayne             02 Harlem Child          12:20.14  
  5 Valerie Fox               02 Danbury Yout          15:26.97  
 
Girls 100 Meter Hurdles 13 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Anjoli Mathew             02 Metropolis T             14.70q  NWI  1 
  2 Felicia Quainoo           02 Elite Runner             15.95q  NWI  2 
  3 Zamira Ysaac              02 Elite Runner             16.10q  NWI  1 
  4 Faith Edwards             02 Ruff Kutz                16.70q  NWI  1 
  5 Stephanie Graves          02 Novastarz                16.90q  NWI  2 
  6 Tiffany Graves            02 Novastarz                17.22q  NWI  2 
  7 Natalie Dennis            02 Novastarz                18.70q  NWI  2 
  8 Rachel Richards           02 Envy TC                  18.80q  NWI  1 
  9 Nyasia Jamison            02 Novastarz                19.29q  NWI  2 
 10 Taylor Johnson            02 White Plains             21.80   NWI  1 
 11 Harini Vel                02 Danbury Yout             27.29   NWI  2 
 
Girls 100 Meter Hurdles 13 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Anjoli Mathew             02 Metropolis T             15.13   NWI 
  2 Felicia Quainoo           02 Elite Runner             16.05   NWI 
  3 Stephanie Graves          02 Novastarz                16.41   NWI 
  4 Faith Edwards             02 Ruff Kutz                16.69   NWI 
  5 Tiffany Graves            02 Novastarz                17.08   NWI 
  6 Zamira Ysaac              02 Elite Runner             17.35   NWI 
  7 Natalie Dennis            02 Novastarz                17.58   NWI 
  8 Nyasia Jamison            02 Novastarz                19.30   NWI 
  9 Rachel Richards           02 Envy TC                  19.31   NWI 
 
Girls 200 Meter Hurdles 13 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Anjoli Mathew             02 Metropolis T             29.89   NWI  2 
  2 Faith Edwards             02 Ruff Kutz                30.18   NWI  2 
  3 Tiffany Graves            02 Novastarz                30.21   NWI  2 
  4 Stephanie Graves          02 Novastarz                30.30   NWI  2 
  5 Zamira Ysaac              02 Elite Runner             31.46   NWI  2 
  6 Rachel Richards           02 Envy TC                  31.70   NWI  2 
  7 Natalie Dennis            02 Novastarz                32.23   NWI  2 
  8 Camryn Beckford           02 Baldwin Blaz             33.43   NWI  2 
  9 Jolea Crearer             02 Plainfield T             34.52   NWI  2 
 10 Nyasia Jamison            02 Novastarz                34.86   NWI  1 
 11 Michelle Watson           02 Rams Track C             37.61   NWI  1 
 12 Taylor Johnson            02 White Plains             37.92   NWI  1 
 
Girls High Jump 13 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Anjoli Mathew             02 Metropolis T           5-00.00      1.52m 
  2 Carol Ann Perry           02 Eye Catchers           4-08.00      1.42m 
  3 Jade Joseph               02 Jersey City            4-02.00      1.27m 
  3 Soukeyna Cisse            02 Jersey City            4-02.00      1.27m 
  5 Emilee Becker             02 Tsc Aau                4-00.00      1.21m 
  5 Nyasia Jamison            02 Novastarz              4-00.00      1.21m 
 
Girls Pole Vault 13 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Michelle Watson           02 Rams Track C                NH            
 -- Carol Ann Perry           02 Eye Catchers                NH            
 
Girls Long Jump 13 years old
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Shantae Leach             02 Velocity Tra          14-04.00   NWI     4.36m 
  2 Ashleigh Patterson        02 Plainfield T          13-10.50   NWI     4.22m 
  3 Emily Van Ness            02 Unity Expres         J13-10.50   NWI     4.22m 
  4 Faith Edwards             02 Ruff Kutz             13-04.50   NWI     4.07m 
  5 Tiana Richards            02 Bronx Tigers         J13-04.50   NWI     4.07m 
  6 Rachel Richards           02 Envy TC               13-03.00   NWI     4.03m 
  7 Modesty Griffith          02 Jersey City           13-02.00   NWI     4.01m 
  8 Kaori Tate                02 Cambridge Je          12-09.50   NWI     3.89m 
  9 Jacqueline Kendall        02 Velocity Tra          12-07.50   NWI     3.84m 
 10 Meilee Kry                02 Danbury Yout         J12-07.50   NWI     3.84m 
 11 Kendra Todd               02 Zodiacs Trac          12-03.00   NWI     3.73m 
 12 Samantha Ivey             02 Country Mill          11-11.00   NWI     3.63m 
 13 Brianna Thomas            02 Unattached            10-10.50   NWI     3.31m 
 14 Michelle Watson           02 Rams Track C          10-05.50   NWI     3.18m 
 15 Paige Kennedy             02 Metropolis T          10-04.00   NWI     3.14m 
 16 Cassidy Garcia            02 Central Ct J           9-11.00   NWI     3.02m 
 -- Patricia Brown            02 Nhagtc                    FOUL                 
 
Girls Triple Jump 13 years old
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
 -- Michelle Watson           02 Rams Track C                ND   NWI           
 -- Kaori Tate                02 Cambridge Je                ND   NWI           
 -- Kayla Hawkins             02 Unattached                  ND   NWI           
 
Girls Shot Put 6 lbs 13 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brianna Thomas            02 Unattached            27-02.00      8.28m 
  2 Tanisha Cunningham        02 Dayo Lightni          26-11.50      8.21m 
  3 Jasmin Barfield           02 Eye Catchers          25-01.00      7.64m 
  4 Troi English              02 Metro Eagles          23-07.50      7.20m 
  5 Mikayla Reid              02 Eye Catchers          23-06.00      7.16m 
  6 Sydney Epps               02 Eye Catchers          23-05.25      7.14m 
  7 Emerald Torres            02 Bergen Count          23-02.50      7.07m 
  8 Samantha Ivey             02 Country Mill          22-08.00      6.90m 
  9 Mariah Lowe-Berrien       02 Envy TC               21-03.00      6.47m 
 10 Rafayah Murray            02 Zodiacs Trac          21-02.75      6.47m 
 11 Victoria Patterson        02 Metro Eagles          19-05.50      5.93m 
 12 Danielle Francis          02 Windbreakers          18-10.25      5.74m 
 13 Anisa Cruz                02 Nhagtc                17-09.00      5.41m 
 
Girls Discus Throw 1.0 Kg 13 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Madeline Walters          02 Unattached            72-10.50     22.21m 
  2 Mariah Lowe-Berrien       02 Envy TC                  52-01     15.87m 
  3 Emerald Torres            02 Bergen Count             49-10     15.18m 
  4 Danielle Francis          02 Windbreakers          47-01.50     14.36m 
  5 Troi English              02 Metro Eagles             45-08     13.91m 
  6 Tanisha Cunningham        02 Dayo Lightni          39-06.50     12.05m 
 
Girls Javelin Throw 600 g 13 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Madeline Walters          02 Unattached               65-11     20.09m 
  2 Brianna Thomas            02 Unattached               61-05     18.71m 
  3 Mikayla Reid              02 Eye Catchers             41-00     12.49m 
  4 Jasmin Barfield           02 Eye Catchers             37-06     11.43m 
  5 Sydney Epps               02 Eye Catchers             36-11     11.25m 
  6 Sofia Sehulster           02 Haverhill El             25-06      7.77m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run 13 years old Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashleigh Patterson        02 Plainfield T           2:50.51     458
  2 Faith Edwards             02 Ruff Kutz              2:57.85     385
  3 Taylor Johnson            02 White Plains           3:08.82     288
  4 Michelle Watson           02 Rams Track C           3:08.94     287
  5 Madeline Walters          02 Unattached             3:33.45     118
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles 13 years old Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Faith Edwards             02 Ruff Kutz                15.93   NWI    723
  2 Ashleigh Patterson        02 Plainfield T             20.80   NWI    239
  3 Madeline Walters          02 Unattached               23.19   NWI     92
  3 Michelle Watson           02 Rams Track C             23.19   NWI     92
  5 Taylor Johnson            02 White Plains             24.08   NWI     54
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls High Jump 13 years old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ashleigh Patterson        02 Plainfield T             1.32m    4-04.00    429
  2 Faith Edwards             02 Ruff Kutz                1.27m    4-02.00    379
  3 Madeline Walters          02 Unattached               1.16m    3-09.50    275
  4 Michelle Watson           02 Rams Track C             1.11m    3-07.75    231
  4 Taylor Johnson            02 White Plains             1.11m    3-07.75    231
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls Long Jump 13 years old Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Faith Edwards             02 Ruff Kutz                4.59m   NWI  15-00.75    451
  2 Ashleigh Patterson        02 Plainfield T             3.86m   NWI  12-08.00    276
  3 Taylor Johnson            02 White Plains             3.45m   NWI  11-04.00    190
  4 Michelle Watson           02 Rams Track C             3.38m   NWI  11-01.25    176
  5 Madeline Walters          02 Unattached               3.23m   NWI  10-07.25    148
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put 13 years old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ashleigh Patterson        02 Plainfield T             8.05m   26-05.00    403
  2 Madeline Walters          02 Unattached               7.34m   24-01.00    357
  3 Faith Edwards             02 Ruff Kutz                6.68m   21-11.00    315
  4 Michelle Watson           02 Rams Track C             5.72m   18-09.25    254
  5 Taylor Johnson            02 White Plains             4.77m   15-07.75    194
 
Girls Outdoor Pentathlon 13 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Faith Edwards             02 Ruff Kutz                 2253  
  2 Ashleigh Patterson        02 Plainfield T              1805  
  3 Michelle Watson           02 Rams Track C              1040  
  4 Madeline Walters          02 Unattached                 990  
  5 Taylor Johnson            02 White Plains               957  
 
Girls 3000 Meter Race Walk 13 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Anisa Cruz                02 Nhagtc                      DQ  
 
Girls 100 Meter Dash 14 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Alexis Daly               01 Cambridge Je             12.94q  NWI  3 
  2 Otavia Nicely             01 Bronx Tigers             13.33q  NWI  2 
  3 Madison Jones             01 Supersonics              13.34q  NWI  1 
  4 Abigail Ogunkoya          01 Novastarz                13.41q  NWI  2 
  5 Areyanna Crumble          01 Unattached               13.43q  NWI  3 
  6 Nariah Mathis             01 Velocity Tra             13.62q  NWI  1 
  7 Kianna Hawkins            01 Unattached               13.69q  NWI  3 
  8 Lily Nesvold              01 Unattached               13.77q  NWI  3 
  9 Ruby Avila                01 Bronx Tigers             13.87q  NWI  2 
 10 Shenequa Campbell         01 Central Ct J             13.94   NWI  3 
 11 Shawnakay Peart           01 V-Tesse Trac             14.08   NWI  2 
 12 Kimberly Campbell         01 Mysprintclub             14.13   NWI  1 
 13 Danielle Pettway          01 Metro Eagles             14.27   NWI  1 
 14 Gianna Suriano            01 Mysprintclub             14.37   NWI  2 
 15 Imani Johnson-Young       01 Generation N             14.40   NWI  3 
 16 Benae Johnson             01 Transy East              14.43   NWI  1 
 17 Jaelah Eargle             01 Velocity Tra             14.48   NWI  1 
 18 Trinity Bryant            01 Ampd Up                  14.57   NWI  2 
 19 Zaria Wright              01 Velocity Tra             14.70   NWI  2 
 20 Mashaya Williams          01 Zodiacs Trac             14.83   NWI  3 
 21 Sarae Gunter              01 Dayo Lightni             14.92   NWI  1 
 22 Busayo Olasunkanmi        01 Generation N             15.28   NWI  3 
 23 Jasmine Lloyd             01 Bergen Count             15.37   NWI  2 
 24 Korri Blue                01 Eye Catchers             16.48   NWI  3 
 
Girls 100 Meter Dash 14 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Alexis Daly               01 Cambridge Je             12.61   NWI 
  2 Otavia Nicely             01 Bronx Tigers             12.92   NWI 
  3 Abigail Ogunkoya          01 Novastarz                13.23   NWI 
  4 Madison Jones             01 Supersonics              13.27   NWI 
  5 Areyanna Crumble          01 Unattached               13.54   NWI 
  6 Nariah Mathis             01 Velocity Tra             13.56   NWI 
  7 Ruby Avila                01 Bronx Tigers             13.61   NWI 
  8 Kianna Hawkins            01 Unattached               13.84   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 14 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Otavia Nicely             01 Bronx Tigers             25.88q  NWI  2 
  2 Tatianna Martinez         01 Metro Eagles             25.89q  NWI  3 
  3 Abigail Ogunkoya          01 Novastarz                26.65q  NWI  1 
  4 Khamil Evans              01 Plainfield T             26.85q  NWI  1 
  5 Nefertiti Underwood       01 Harlem Child             26.89q  NWI  3 
  6 Madison Jones             01 Supersonics              26.96q  NWI  1 
  7 Maya Cheatham             01 Ruff Kutz                27.00q  NWI  1 
  8 Ruby Avila                01 Bronx Tigers             27.18q  NWI  2 
  9 Nariah Mathis             01 Velocity Tra             27.34q  NWI  3 
 10 Shawnakay Peart           01 V-Tesse Trac             27.52   NWI  3 
 11 Shenequa Campbell         01 Central Ct J             27.62   NWI  3 
 12 Kimberly Campbell         01 Mysprintclub             27.96   NWI  2 
 12 Natalee Seipio            01 Dayo Lightni             27.96   NWI  3 
 14 Benae Johnson             01 Transy East              28.84   NWI  2 
 15 Gianna Suriano            01 Mysprintclub             29.16   NWI  2 
 16 Imani Johnson-Young       01 Generation N             29.20   NWI  2 
 17 Janai Orders              01 Supersonics              29.32   NWI  3 
 18 Trinity Bryant            01 Ampd Up                  29.70   NWI  1 
 19 Jasmine Lloyd             01 Bergen Count             30.60   NWI  2 
 20 Victoria Howell           01 Supersonics              30.84   NWI  1 
 21 Busayo Olasunkanmi        01 Generation N             31.36   NWI  2 
 22 Madeleine Libero          01 Nhagtc                   31.82   NWI  3 
 23 Jaelah Eargle             01 Velocity Tra             31.89   NWI  1 
 24 Aasiyah Salaam            01 Eye Catchers             31.91   NWI  1 
 
Girls 200 Meter Dash 14 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Tatianna Martinez         01 Metro Eagles             25.67   NWI 
  2 Otavia Nicely             01 Bronx Tigers             26.09   NWI 
  3 Maya Cheatham             01 Ruff Kutz                26.85   NWI 
  4 Abigail Ogunkoya          01 Novastarz                26.87   NWI 
  5 Madison Jones             01 Supersonics              26.90   NWI 
  6 Khamil Evans              01 Plainfield T             27.25   NWI 
  7 Nefertiti Underwood       01 Harlem Child             27.68   NWI 
  8 Ruby Avila                01 Bronx Tigers             27.84   NWI 
  9 Nariah Mathis             01 Velocity Tra             28.41   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 14 years old
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Khamil Evans              01 Plainfield T             59.34q  3 
  2 Tatianna Martinez         01 Metro Eagles             59.98q  2 
  3 Caitlin Doran             01 Jeuness TC             1:00.33q  3 
  4 Otavia Nicely             01 Bronx Tigers           1:00.95q  1 
  5 Christiana Foster         01 Baldwin Blaz           1:01.63q  3 
  6 Kaylah Davis              01 Elite Runner           1:02.55q  1 
  7 Shenequa Campbell         01 Central Ct J           1:03.12q  2 
  8 Natalee Seipio            01 Dayo Lightni           1:03.21q  2 
  9 Kianna Hawkins            01 Unattached             1:05.39q  2 
 10 Kimberly Campbell         01 Mysprintclub           1:05.46   3 
 11 Ruby Avila                01 Bronx Tigers           1:06.00   1 
 12 Nefertiti Underwood       01 Harlem Child           1:06.26   1 
 13 Maya Cheatham             01 Ruff Kutz              1:07.34   2 
 14 Janai Orders              01 Supersonics            1:07.35   3 
 15 Tanisha Cave              01 Metro Eagles           1:08.05   3 
 16 Aicha Diaby               01 Harlem Child           1:08.15   2 
 17 Aaliyah Perez             01 Zodiacs Trac           1:08.16   1 
 18 Kuhdearah Graves          01 Novastarz              1:10.96   3 
 19 Victoria Howell           01 Supersonics            1:11.52   1 
 20 Jasmine Lloyd             01 Bergen Count           1:11.75   3 
 21 Zaria Wright              01 Velocity Tra           1:11.80   1 
 22 Teyonce Wilson            01 Team Nwk               1:11.81   2 
 23 Nariah Mathis             01 Velocity Tra           1:12.97   1 
 24 Madeleine Libero          01 Nhagtc                 1:13.72   2 
 25 Aasiyah Salaam            01 Eye Catchers           1:17.81   3 
 26 Imani Johnson-Young       01 Generation N           1:28.56   1 
 
Girls 400 Meter Dash 14 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Khamil Evans              01 Plainfield T             59.23  
  2 Otavia Nicely             01 Bronx Tigers             59.48  
  3 Tatianna Martinez         01 Metro Eagles           1:00.64  
  4 Christiana Foster         01 Baldwin Blaz           1:03.19  
  5 Kaylah Davis              01 Elite Runner           1:03.75  
  6 Caitlin Doran             01 Jeuness TC             1:03.79  
  7 Natalee Seipio            01 Dayo Lightni           1:04.05  
  8 Kianna Hawkins            01 Unattached             1:05.17  
  9 Shenequa Campbell         01 Central Ct J           1:05.87  
 
Girls 800 Meter Run 14 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kaylah Davis              01 Elite Runner           2:29.62  
  2 Khamil Evans              01 Plainfield T           2:33.61  
  3 Christiana Foster         01 Baldwin Blaz           2:33.63  
  4 Aicha Diaby               01 Harlem Child           2:36.57  
  5 Aaliyah Perez             01 Zodiacs Trac           2:37.58  
  6 Mariam Konate             01 Harlem Child           2:41.43  
  7 Cassidy Antonucci         01 Next Level R           2:44.86  
  8 Kenya Mathieu             01 Metropolis T           2:48.17  
  9 Victoria Howell           01 Supersonics            2:51.37  
 10 Clare Connell             01 Nhagtc                 3:03.70  
 11 Zaria Wright              01 Velocity Tra           3:04.46  
 12 Teyonce Wilson            01 Team Nwk               3:05.01  
 13 Julianna Bland            01 Viper Tc               3:09.05  
 
Girls 1500 Meter Run 14 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mariam Konate             01 Harlem Child           5:23.24  
  2 Melissa Uyar              01 Viper Tc               5:29.87  
  3 Aaliyah Perez             01 Zodiacs Trac           5:34.03  
  4 Kenya Mathieu             01 Metropolis T           5:47.36  
  5 Teyonce Wilson            01 Team Nwk               5:50.98  
  6 Victoria Howell           01 Supersonics            5:53.24  
  7 Clare Connell             01 Nhagtc                 6:19.67  
  8 Julianna Bland            01 Viper Tc               6:35.40  
 
Girls 3000 Meter Run 14 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Madelyn Kopec             01 Next Level R          11:30.86  
  2 Corina Vidal              01 Next Level R          12:59.60  
  3 Isabella Marchese         01 Unattached            13:03.51  
 
Girls 100 Meter Hurdles 14 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Madison Jones             01 Supersonics              16.10q  NWI 
  2 Areyanna Crumble          01 Unattached               16.47q  NWI 
  3 Phoebe Myers              01 Ruff Kutz                16.50q  NWI 
  4 Victoria McEachern        01 Ruff Kutz                16.61q  NWI 
  5 Janai Orders              01 Supersonics              17.12q  NWI 
  6 Kuhdearah Graves          01 Novastarz                18.57q  NWI 
  7 Danielle Pettway          01 Metro Eagles             19.98q  NWI 
  8 Moneshae Bailey           01 Metro Eagles             21.65q  NWI 
 
Girls 100 Meter Hurdles 14 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Phoebe Myers              01 Ruff Kutz                15.91   NWI 
  2 Madison Jones             01 Supersonics              16.12   NWI 
  3 Victoria McEachern        01 Ruff Kutz                16.57   NWI 
  4 Danielle Pettway          01 Metro Eagles             17.74   NWI 
  5 Kuhdearah Graves          01 Novastarz                18.56   NWI 
  6 Janai Orders              01 Supersonics              20.11   NWI 
  7 Moneshae Bailey           01 Metro Eagles             21.18   NWI 
 -- Areyanna Crumble          01 Unattached                  DQ   NWI 
 
Girls 200 Meter Hurdles 14 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Madison Jones             01 Supersonics              30.60   NWI  2 
  2 Jaelah Eargle             01 Velocity Tra             30.80   NWI  2 
  3 Phoebe Myers              01 Ruff Kutz                30.98   NWI  2 
  4 Kaylah Davis              01 Elite Runner             31.03   NWI  2 
  5 Victoria McEachern        01 Ruff Kutz                31.24   NWI  2 
  6 Janai Orders              01 Supersonics              31.89   NWI  2 
  7 Kuhdearah Graves          01 Novastarz                33.20   NWI  1 
  8 Tanisha Cave              01 Metro Eagles             33.35   NWI  1 
  9 Moneshae Bailey           01 Metro Eagles             37.22   NWI  1 
 
Girls 4x100 Meter Relay 14 years old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Metro Eagles Track And Field C  'A'                   51.50  
     1) Danielle Pettway 01             2) Jamila Johnson 02              
     3) Nyha Butler 02                  4) Tatianna Martinez 01           
  2 Ruff Kutz  'A'                                        52.56  
     1) Blessing Worrie 02              2) Faith Edwards 02               
     3) Maya Cheatham 01                4) Phoebe Myers 01                
     5) Victoria McEachern 01           6)                                
  3 Novastarz  'A'                                        53.67  
     1) Abigail Ogunkoya 01             2) Deana Lynch 02                 
     3) Kuhdearah Graves 01             4) Natalie Dennis 02              
     5) Nyasia Jamison 02               6)                                
  4 Jersey City Panthers  'A'                             56.16  
     1) Ayah Kheir 02                   2) Jade Joseph 02                 
     3) Modesty Griffith 02             4) Quatasia Howard 02             
     5) Soukeyna Cisse 02               6)                                
  5 Generation Next Tma  'A'                              57.94  
     1) Busayo Olasunkanmi 01           2) Imani Johnson-Young 01         
     3) Morgan Fisher 02                4) Zanaa Anderson 02              
  6 Eye Catchers Track Club  'A'                          59.38  
     1) Aasiyah Salaam 01               2) Arianna Richards 02            
     3) Carol Ann Perry 02              4) Jasmin Barfield 02             
  7 Eye Catchers Track Club  'B'                        1:04.34  
     1) Danielle Trovato 01             2) Korri Blue 01                  
     3) Mikayla Reid 02                 4) Sydney Epps 02                 
 -- Zodiacs Track  'A'                                       DQ  
     1) Jodi-Juliana Powell 02          2) Kendra Todd 02                 
     3) Kyra Manning 02                 4) Mashaya Williams 01            
 
Girls 4x400 Meter Relay 14 years old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Elite Runners Track Club  'A'                       4:15.64  
     1) Felicia Quainoo 02              2) Kaylah Davis 01                
     3) Trinity Eason 02                4) Zamira Ysaac 02                
  2 Metro Eagles Track And Field C  'A'                 4:22.22  
     1) Jamila Johnson 02               2) Nyha Butler 02                 
     3) Tanisha Cave 01                 4) Tatianna Martinez 01           
  3 Harlem Children's Zone Track C  'A'                 4:26.18  
     1) Aicha Diaby 01                  2) Kadija Soumaoro 02             
     3) Mariam Konate 01                4) Nefertiti Underwood 01         
     5) Carlina Bayne 02                6)                                
  4 Novastarz  'A'                                      4:29.13  
     1) Abigail Ogunkoya 01             2) Anneka Rust 02                 
     3) Joanne Woolward 02              4) Olivia Cruickshank 02          
     5) Stephanie Graves 02             6) Tiffany Graves 02              
  5 Danbury Youth Track And Field  'A'                  4:54.36  
     1) Da'Nae Sherman 02               2) Liliana Rodrigues 02           
     3) Valerie Fox 02                  4) Harini Vel 02                  
     5) Meilee Kry 02                   6)                                
  6 Jersey City Panthers  'A'                           5:08.31  
     1) Ayah Kheir 02                   2) Jade Joseph 02                 
     3) Modesty Griffith 02             4) Quatasia Howard 02             
     5) Soukeyna Cisse 02               6)                                
 -- Nhagtc  'A'                                              DQ  
     1) Clare Connell 01                2) Elena Brennan 02               
     3) Madeleine Libero 01             4) Patricia Brown 02              
 
Girls 4x800 Meter Relay 14 years old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Plainfield Tsunami TC - Aau  'A'                   10:16.87  
     1) Ashleigh Patterson 02           2) Jolea Crearer 02               
     3) Khamil Evans 01                 4) Victoria Vanriele 02           
     5) Hope Hall-Taylor 02             6)                                
  2 Next Level Running Nj  'A'                         11:07.91  
     1) Cassidy Antonucci 01            2) Corina Vidal 01                
     3) Gabrielle Smith 02              4) Madelyn Kopec 01               
  3 Metro Eagles Track And Field C  'A'                12:01.18  
     1) Moneshae Bailey 01              2) Tanisha Cave 01                
     3) Troi English 02                 4) Victoria Patterson 02          
 
Girls High Jump 14 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Victoria McEachern        01 Ruff Kutz              5-00.00      1.52m 
  2 Madeleine Libero          01 Nhagtc                 4-00.00      1.21m 
 -- Clare Connell             01 Nhagtc                      NH            
 
Girls Long Jump 14 years old
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Alexis Daly               01 Cambridge Je          16-07.50   NWI     5.06m 
  2 Lily Nesvold              01 Unattached            15-07.50   NWI     4.76m 
  3 Areyanna Crumble          01 Unattached            15-01.50   NWI     4.61m 
  4 Phoebe Myers              01 Ruff Kutz             14-10.00   NWI     4.52m 
  5 Kianna Hawkins            01 Unattached            14-03.50   NWI     4.35m 
  6 Danielle Pettway          01 Metro Eagles          13-11.50   NWI     4.25m 
  7 Benae Johnson             01 Transy East           13-07.50   NWI     4.15m 
  8 Jaelah Eargle             01 Velocity Tra          13-06.00   NWI     4.11m 
  9 Shenequa Campbell         01 Central Ct J          13-00.75   NWI     3.98m 
 10 Sarae Gunter              01 Dayo Lightni          12-05.50   NWI     3.79m 
 11 Nieasia Thomas            01 Unattached            10-08.50   NWI     3.26m 
 
Girls Triple Jump 14 years old
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
 -- Kianna Hawkins            01 Unattached                  ND   NWI           
 -- Benae Johnson             01 Transy East                 ND   NWI           
 -- Alexis Daly               01 Cambridge Je                ND   NWI           
 
Girls Shot Put 6 lbs 14 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mariam Cisse              01 Harlem Child          37-01.00     11.30m 
  2 Jalynn McCown             01 Ct Hawks Tra          35-10.50     10.93m 
  3 Jessica Thomas            01 Bergen Count          30-05.75      9.29m 
  4 Shaylah Anderson          01 Unity Expres          29-05.50      8.97m 
  5 Nieasia Thomas            01 Unattached            27-05.50      8.36m 
  6 Rhodni Boyd-Postell       01 White Plains          21-08.25      6.61m 
  7 Ciara Luciano             01 Jersey City           16-01.75      4.92m 
 
Girls Discus Throw 1.0 Kg 14 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jalynn McCown             01 Ct Hawks Tra          71-09.50     21.88m 
  2 Jessica Thomas            01 Bergen Count             67-09     20.65m 
  3 Rhodni Boyd-Postell       01 White Plains             62-10     19.15m 
  4 Nicole Massa              01 Unattached               60-08     18.49m 
  5 Shaylah Anderson          01 Unity Expres             54-09     16.68m 
  6 Ciara Luciano             01 Jersey City              36-06     11.12m 
 
Girls Javelin Throw 600 g 14 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nicole Massa              01 Unattached               83-06     25.45m 
  2 Trinity Bryant            01 Ampd Up                  58-04     17.78m 
  3 Nieasia Thomas            01 Unattached               53-11     16.43m 
  4 Rhodni Boyd-Postell       01 White Plains             40-09     12.42m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run 14 years old Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phoebe Myers              01 Ruff Kutz              2:59.92     366
  2 Victoria McEachern        01 Ruff Kutz              3:00.85     357
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles 14 years old Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Phoebe Myers              01 Ruff Kutz                16.18   NWI    692
  2 Victoria McEachern        01 Ruff Kutz                16.88   NWI    610
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls High Jump 14 years old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Victoria McEachern        01 Ruff Kutz                1.44m    4-08.75    555
  2 Phoebe Myers              01 Ruff Kutz                1.42m    4-07.75    534
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls Long Jump 14 years old Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Phoebe Myers              01 Ruff Kutz                4.49m   NWI  14-08.75    426
  2 Victoria McEachern        01 Ruff Kutz                3.99m   NWI  13-01.25    306
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put 14 years old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Victoria McEachern        01 Ruff Kutz                9.07m   29-09.25    469
  2 Phoebe Myers              01 Ruff Kutz                8.07m   26-05.75    404
 
Girls Outdoor Pentathlon 14 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Phoebe Myers              01 Ruff Kutz                 2422  
  2 Victoria McEachern        01 Ruff Kutz                 2297  
 
Girls 100 Meter Dash 15-16 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Cassidy Palmer            99 Central Ct J             12.61q  NWI  3 
  2 Sophia Myers              00 Ruff Kutz                12.91q  NWI  4 
  3 Iantha Wright             00 Metro Eagles             12.92q  NWI  1 
  4 Zaidra James              99 Central Ct J             12.98q  NWI  2 
  5 Mia Yancy                 99 White Plains             13.02q  NWI  1 
  5 Nyjah Young-Bey           00 Elite Runner             13.02q  NWI  4 
  7 Amber Deas                00 Harlem Child             13.06q  NWI  1 
  8 Sukanya Wade              99 Zodiacs Trac             13.24q  NWI  4 
  9 Briana Mcdonald           99 Ruff Kutz                13.31q  NWI  1 
 10 Asha Dwyer                99 Maximum Spee             13.32   NWI  2 
 11 Ashley Phillips           99 Awesome Powe             13.52   NWI  2 
 12 Nhaya Lopez               00 Elite Runner             13.53   NWI  3 
 13 Teyah Floyd               99 Unattached               13.73   NWI  2 
 14 Jillian Wilson            99 Ruff Kutz                13.76   NWI  4 
 15 Melina Ordonez            99 Unity Expres             13.83   NWI  3 
 16 Vernetta Gosier           00 Generation N             13.91   NWI  1 
 17 Hanifah Donaldson         00 Generation N             14.18   NWI  1 
 18 Megan Knowling            00 Central Ct J             14.20   NWI  2 
 19 Gabrielle Spence          00 Bergen Count             14.22   NWI  2 
 20 Dejanae Small             99 Zodiacs Trac             14.35   NWI  3 
 21 Alexis Penn               99 White Plains             14.74   NWI  2 
 22 Gabrielle Blanks          00 White Plains             14.82   NWI  4 
 23 Yananyah Murray           99 Zodiacs Trac             14.99   NWI  4 
 
Girls 100 Meter Dash 15-16 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Cassidy Palmer            99 Central Ct J             12.27   NWI 
  2 Iantha Wright             00 Metro Eagles             12.39   NWI 
  3 Sophia Myers              00 Ruff Kutz                12.63   NWI 
  4 Mia Yancy                 99 White Plains             12.94   NWI 
  4 Amber Deas                00 Harlem Child             12.94   NWI 
  4 Zaidra James              99 Central Ct J             12.94   NWI 
  7 Briana Mcdonald           99 Ruff Kutz                13.16   NWI 
  8 Sukanya Wade              99 Zodiacs Trac             13.39   NWI 
 
Girls 200 Meter Dash 15-16 years old
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Iantha Wright             00 Metro Eagles             25.64q  NWI  1 
  2 Dominique Jackson         00 Velocity Tra             25.85q  NWI  3 
  3 Ifetayo Dudley            00 Harlem Child             26.01q  NWI  2 
  4 Cassidy Palmer            99 Central Ct J             26.11q  NWI  1 
  5 Nyjah Young-Bey           00 Elite Runner             26.15q  NWI  1 
  6 Mia Yancy                 99 White Plains             26.37q  NWI  2 
  7 Amber Deas                00 Harlem Child             26.43q  NWI  2 
  8 Zaidra James              99 Central Ct J             26.59q  NWI  3 
  9 Asha Dwyer                99 Maximum Spee             26.62q  NWI  2 
 10 Amaya Chadwick            00 Plainfield T             26.75   NWI  3 
 11 Briana Mcdonald           99 Ruff Kutz                27.20   NWI  1 
 12 Mikayla Angel             99 Metropolis L             27.26   NWI  1 
 13 Ashley Phillips           99 Awesome Powe             27.88   NWI  3 
 14 Melina Ordonez            99 Unity Expres             28.07   NWI  1 
 15 Nhaya Lopez               00 Elite Runner             28.27   NWI  3 
 16 Simone Womack             99 Unattached               28.36   NWI  3 
 17 Sukanya Wade              99 Zodiacs Trac             28.42   NWI  2 
 18 Kristen Washington        00 Ct Hawks Tra             28.53   NWI  1 
 19 Gabrielle Spence          00 Bergen Count             28.80   NWI  1 
 20 Dejanae Small             99 Zodiacs Trac             28.92   NWI  2 
 21 Nicole Notarianni         99 Unity Expres             29.83   NWI  2 
 22 Alexis Penn               99 White Plains             30.05   NWI  3 
 23 Gabrielle Blanks          00 White Plains             31.84   NWI  3 
 
Girls 200 Meter Dash 15-16 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Cassidy Palmer            99 Central Ct J             25.58   NWI 
  2 Iantha Wright             00 Metro Eagles             25.77   NWI 
  3 Ifetayo Dudley            00 Harlem Child             26.13   NWI 
  4 Dominique Jackson         00 Velocity Tra             26.14   NWI 
  5 Amber Deas                00 Harlem Child             26.19   NWI 
  6 Zaidra James              99 Central Ct J             26.66   NWI 
  7 Nyjah Young-Bey           00 Elite Runner             26.76   NWI 
  8 Asha Dwyer                99 Maximum Spee             26.94   NWI 
  9 Mia Yancy                 99 White Plains             27.50   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash 15-16 years old
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Nyjah Young-Bey           00 Elite Runner             59.83q  1 
  2 Jahphiah Gilliard         00 Cambridge Je           1:00.15q  3 
  3 Iantha Wright             00 Metro Eagles           1:01.00q  2 
  4 Ifetayo Dudley            00 Harlem Child           1:01.13q  1 
  5 Asha Dwyer                99 Maximum Spee           1:01.15q  1 
  6 Mikayla Angel             99 Metropolis L           1:01.33q  3 
  7 Zaidra James              99 Central Ct J           1:01.45q  2 
  8 Brianna Ewing             00 Eye Catchers           1:02.07q  2 
  9 Mya Dumpson               99 Ruff Kutz              1:02.61q  2 
 10 Lakeisha Bryan            99 Ruff Kutz              1:04.15   3 
 11 Sydney Orr                99 White Plains           1:04.62   1 
 12 Cassidy Palmer            99 Central Ct J           1:05.30   3 
 13 Janelle Pottinger         99 Ruff Kutz              1:06.04   1 
 14 Gabrielle Chenault        99 Ruff Kutz              1:06.53   2 
 15 Simone Womack             99 Unattached             1:07.07   3 
 16 Nazareth Henry            00 Unattached             1:07.18   2 
 17 Nhaya Lopez               00 Elite Runner           1:07.88   1 
 18 Mo'Nique Singleton        00 Harlem Child           1:08.70   3 
 19 Kangee Wilson             00 Rams Track C           1:11.58   2 
 20 Kayla Guerre              00 Metro Eagles           1:13.77   1 
 21 Jessica Harrison          00 Ruff Kutz              1:19.05   3 
 22 Dionna Brothers           00 Harlem Child           1:21.64   2 
 
Girls 400 Meter Dash 15-16 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jahphiah Gilliard         00 Cambridge Je             59.78  
  2 Nyjah Young-Bey           00 Elite Runner           1:00.20  
  3 Iantha Wright             00 Metro Eagles           1:00.56  
  4 Ifetayo Dudley            00 Harlem Child           1:00.67  
  5 Zaidra James              99 Central Ct J           1:01.05  
  6 Asha Dwyer                99 Maximum Spee           1:01.29  
  7 Mikayla Angel             99 Metropolis L           1:01.45  
  8 Brianna Ewing             00 Eye Catchers           1:02.66  
  9 Mya Dumpson               99 Ruff Kutz              1:03.29  
 
Girls 800 Meter Run 15-16 years old
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Nyjah Young-Bey           00 Elite Runner           2:24.14   2 
  2 Mya Dumpson               99 Ruff Kutz              2:27.05   2 
  3 Grace Proctor             99 Unity Expres           2:30.78   2 
  4 Lakeisha Bryan            99 Ruff Kutz              2:33.76   2 
  5 Lauryn Aviles             99 New York Sta           2:34.34   2 
  6 Celeste Traub             00 Tsc Aau                2:36.55   2 
  7 Jahphiah Gilliard         00 Cambridge Je           2:45.31   2 
  8 Eve Kennedy               00 New York Sta           2:45.65   2 
  9 Nicole Labruno            00 Next Level R           2:52.08   2 
 10 Jessica Harrison          00 Ruff Kutz              2:52.29   1 
 11 Dionna Brothers           00 Harlem Child           2:59.27   1 
 12 Sierra Epps               99 Eye Catchers           3:02.50   2 
 13 Nicole Ferrando           00 White Plains           3:14.36   1 
 
Girls 1500 Meter Run 15-16 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Celeste Traub             00 Tsc Aau                5:16.47  
  2 Eve Kennedy               00 New York Sta           5:24.32  
  3 Grace Proctor             99 Unity Expres           5:33.34  
  4 Katlyn Gallagher          99 Morris Count           6:07.50  
  5 Jessica Harrison          00 Ruff Kutz              6:22.06  
  6 Nicole Ferrando           00 White Plains           6:50.47  
 
Girls 3000 Meter Run 15-16 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Katlyn Gallagher          99 Morris Count          13:35.13  
 
Girls 100 Meter Hurdles 15-16 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Amaya Chadwick            00 Plainfield T             14.74q  NWI 
  2 Sophia Myers              00 Ruff Kutz                14.92q  NWI 
  3 Mijah Collier             00 Trenton Trac             15.62q  NWI 
  4 Brianna Ewing             00 Eye Catchers             16.68q  NWI 
  5 Nicole Notarianni         99 Unity Expres             17.69q  NWI 
  6 Bronwyn Sell              00 Cambridge Je             18.60q  NWI 
  7 Anu Akil                  00 Metro Eagles             19.43q  NWI 
  8 Vernetta Gosier           00 Generation N             22.93q  NWI 
 
Girls 100 Meter Hurdles 15-16 years old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Sophia Myers              00 Ruff Kutz                14.77   NWI 
  2 Mijah Collier             00 Trenton Trac             15.19   NWI 
  3 Amaya Chadwick            00 Plainfield T             15.52   NWI 
  4 Brianna Ewing             00 Eye Catchers             16.42   NWI 
  5 Nicole Notarianni         99 Unity Expres             18.15   NWI 
  6 Anu Akil                  00 Metro Eagles             18.76   NWI 
  7 Bronwyn Sell              00 Cambridge Je             19.33   NWI 
  8 Vernetta Gosier           00 Generation N             19.34   NWI 
  8 Jayda Holifield           99 White Plains             22.42       
 
Girls 400 Meter Hurdles 15-16 years old
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mya Dumpson               99 Ruff Kutz              1:06.32   2 
  2 Mijah Collier             00 Trenton Trac           1:06.87   2 
  3 Amaya Chadwick            00 Plainfield T           1:11.92   2 
  4 Shaina Smith              99 Maximum Spee           1:12.65   1 
  5 Nhaya Lopez               00 Elite Runner           1:13.91   2 
  6 Anu Akil                  00 Metro Eagles           1:14.20   2 
  7 Naomi Rowe                99 Ruff Kutz              1:14.39   2 
  8 Bronwyn Sell              00 Cambridge Je           1:15.07   2 
  9 Nicole Notarianni         99 Unity Expres           1:18.60   1 
 10 Janelle Pottinger         99 Ruff Kutz              1:18.62   2 
 11 Kayla Guerre              00 Metro Eagles           1:19.43   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase 15-16 years old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kayla Guerre              00 Metro Eagles           9:13.71  
  2 Nicole Ferrando           00 White Plains          10:32.32  
 
Girls 4x100 Meter Relay 15-16 years old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Ruff Kutz  'A'                                        51.04  
     1) Briana Mcdonald 99              2) Jessica Johnson 99             
     3) Jillian Wilson 99               4) Mya Dumpson 99                 
     5) Sophia Myers 00                 6)                                
  2 Generation Next Tma  'A'                              54.54  
     1) Hanifah Donaldson 00            2) Tiyanah Godwin 00              
     3) Vernetta Gosier 00              4) Zamidrah Smith 00              
  3 White Plains Future Stars  'A'                        56.49  
     1) Alexis Penn 99                  2) Anya Diones 99                 
     3) Gabrielle Blanks 00             4) Jayda Holifield 99             
     5) Mia Yancy 99                    6) Sydney Orr 99                  
 
Girls 4x400 Meter Relay 15-16 years old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Ruff Kutz  'A'                                      4:17.98  
     1) Gabrielle Chenault 99           2) Janelle Pottinger 99           
     3) Lakeisha Bryan 99               4) Naomi Rowe 99                  
  2 Harlem Children's Zone Track C  'A'                 4:42.99  
     1) Amber Deas 00                   2) Dionna Brothers 00             
     3) Ifetayo Dudley 00               4) Mo'Nique Singleton 00          
 -- White Plains Future Stars  'A'                           DQ  
     1) Alexis Penn 99                  2) Anya Diones 99                 
     3) Gabrielle Blanks 00             4) Jayda Holifield 99             
     5) Mia Yancy 99                    6) Nicole Ferrando 00             
     7) Sydney Orr 99                   8)                                
 
Girls High Jump 15-16 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Yananyah Murray           99 Zodiacs Trac                NH            
 -- Naomi Rowe                99 Ruff Kutz                   NH            
 -- Dejanae Small             99 Zodiacs Trac                NH            
 -- Megan Knowling            00 Central Ct J                NH            
 -- Janelle Pottinger         99 Ruff Kutz                   NH            
 
Girls Pole Vault 15-16 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Gabrielle Chenault        99 Ruff Kutz                   NH            
 
Girls Long Jump 15-16 years old
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Sophia Myers              00 Ruff Kutz             16-07.00   NWI     5.05m 
  2 Naomi Rowe                99 Ruff Kutz             15-08.50   NWI     4.78m 
  3 Kristen Washington        00 Ct Hawks Tra          15-05.50   NWI     4.71m 
  4 Iantha Wright             00 Metro Eagles         J15-05.50   NWI     4.71m 
  5 Ahjure BarnesWilliams     00 Unattached            15-04.50   NWI     4.68m 
  6 Simone Womack             99 Unattached            15-01.50   NWI     4.61m 
  7 Asha Dwyer                99 Maximum Spee          14-08.00   NWI     4.47m 
  8 Sierra Epps               99 Eye Catchers          14-03.00   NWI     4.34m 
  9 Anu Akil                  00 Metro Eagles          14-02.50   NWI     4.33m 
 10 Shaina Smith              99 Maximum Spee          13-11.50   NWI     4.25m 
 11 Megan Knowling            00 Central Ct J          13-10.50   NWI     4.22m 
 12 Melina Ordonez            99 Unity Expres          13-04.50   NWI     4.07m 
 13 Yazmine Thomas            99 Unattached            12-09.50   NWI     3.89m 
 14 Briana Mcdonald           99 Ruff Kutz             12-06.50   NWI     3.82m 
 15 Princae White             00 Transy East           11-09.50   NWI     3.59m 
 16 Dejanae Small             99 Zodiacs Trac          10-06.50   NWI     3.21m 
 
Girls Triple Jump 15-16 years old
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
 -- Sierra Epps               99 Eye Catchers                ND   NWI